A PricewaterhouseCoopers két, mintegy másfél évszázados múlttal rendelkező cég, a Price Waterhouse és a Coopers & Lybrand egyesülésével jött létre. Alapvetően pénzügyi elemzésekkel foglalkoznak. Így a PwC várható olimpiai sporteredményekről közreadott becslése, hogy az egyes országok hány éremre számíthatnak a nyári játékokon, az is közgazdasági módszereken alapul és nem sportszakmain.
Ha előbbit nézzük bajban vagyunk Londonhoz képest, lévén azt jósolják, a magyar csapat öt éremmel kevesebbel kell beérje, mint négy évvel ezelőtt. Ha az utóbbiban bízunk, akkor akár még meg is ismételhetjük a 2012-es sikereket.
Mindenesetre a becslések azokat a gazdasági és politikai tényezőket vették figyelembe, amelyek a korábbi ötkarikás játékokon szerzett érmek számát tekintve statisztikailag jelentősnek bizonyultak. Ezek:
- a gazdaság mérete (vásárlóerő-paritás árfolyamán számított GDP),
- az előző két olimpián való szereplés, illetve
- rendező országról van-e szó.
Általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb egy résztvevő ország lakosságszáma és gazdasági jóléte, annál valószínűbb, hogy több érmet szerez. Persze akadnak kivételek, mint például Jamaica és Kenya, vagy éppen Magyarország.