Valamikor nyáron történt, hogy főzés közben levertem a sótartót, ami pici apró szilánkokra tört. Amióta a volt élettársam már nem élettársam, kevés a veszekedés a lakóközösségben, de ekkor, két nappal később, a semmiből, egy borzalmas, csak élettársi kapcsolatokra jellemző veszekedés bontakozott ki az ingatlan falai között. Csak másnap, a főzés, és az új sótartó használata közben jutott eszembe, hogy a sótartó darabokra tört, a só kiborult, és meg is írtam a volt élettársnak szöveges üzenetben, hogy bassza meg, a sótartó, amire azt válaszolta, tényleg, bassza meg, a sótartó, és onnantól kezdve ismét szent volt a béke, ráadásul azzal a nyugtató tudattal, hogy a veszekedésért nem mi, hanem a sótartó a felelős. Ez tegnap jutott eszembe, amikor életemben először elsóztam egy levest, és egész nap azt próbáltam kideríteni, hogy szerelmes vagyok-e valakibe, de nem jártam sikerrel, így hát inkább felöntöttem a levest vízzel, a szívemet pedig kitéptem a mellkasomból és belevágtam a fazékba. De ez most lényegtelen. Ami fontos: utánajártam, hogy történt-e a közelmúltban jelentősebb sóbányaomlás, mint például a 2008-as gazdasági válságot megelőzően a kárpátaljai Aknaszlatinán, amikor a 9-es bánya telephelyén egy negyven méter átmérőjű omlás keletkezett, és rossz hírem van, mert ugyanott, Aknaszlatinán, az idei év áprilisában 45 méter mély és 50-60 méter széles kráter keletkezett, egy teleknyi terület tűnt el a föld alatt a sóban, és a geológusok nem tudták megállapítani, hogy mindez miért történt.
Meg is írtam a volt élettársnak szöveges üzenetben, hogy bassza meg, a sótartó, amire azt válaszolta, tényleg, bassza meg, a sótartó, és onnantól kezdve ismét szent volt a béke.
Ajánlott videó
- 16:58 Az Arsenal végleg megszerezte a bajnoki címet szerző játékosát
- 16:49 Megjelent a pedagógus-béremelésről szóló kormányrendelet
- 16:15 Magyar: Népszavazás lesz az új alkotmányról
- 16:14 Mentálisan is kikészíthet minket a kánikula – így védekezhetünk ellene
- 16:06 A Semmelweis rektora elárulta, mit vizsgáltak a rendőrök az egyetemen
- 15:56 Tanács Zoltán a 24.hu-nak: „a kormányváltások politikai hullámaitól tehermentesített magyar űrügynökség” létrehozása a cél
- 15:54 Első blikkre úgy tűnt, mintha volt férje kísérte volna a vörös szőnyegre Reese Witherspoont, pedig a 22 éves fia tartott vele
- 15:49 „Mutassatok egy kis tiszteletet!” – az egyik csoportmeccs nem ért véget a hármas sípszóval a vébén
- 15:32 A Mediaworks bejelentette, hogy a Magyar Nemzet és 12 megyei újság hetilappá alakul
- 15:20 Pósfai Mihály: A kormány felelőssége, hogy megoldja az azbesztkrízist
- 15:14 Percekkel a Magyar által szabott határidő előtt a legfőbb ügyész reagált az aranykonvojügyre
- 15:09 Magyar űrügynökséget hozna létre Tanács Zoltán és Kapu Tibor
- 15:07 Lovasi András vándordíjat csinált a Kossuth-díjából
- 15:05 Magyar Péter: Népszavazás lesz az új alkotmányról
- 15:05 Végül neki lett igaza – megszólalt az Orbán Viktor által meghurcolt elemző
- 10:25 „Te normális vagy, odaviszed a vak apádat, hogy megölje az apukámat?” – kifakadtak a bíróságon a lemészárolt rockzenész családtagjai
- 08:20 Media1: Pénteken végleg kimúlhat a Megafon
- 10:59 Navracsics Tibor nem érti a NER oligarcháit
- 12:20 Magyar Péter az Uzsoki Utcai Kórház tetejéről pár órát adott a főügyésznek, hogy számoljon be az aranykonvojügyről
- 08:51 Török Gábor: Amire a Tisza-kétharmad készül, az még az előző másfél évtized alkotmányos barkácsolásai között is feltűnő
- 07:00 „Miért lehet egy Mészáros Lőrinc előbb képviselő, mint egy Hadházy Ákos?”
- 13:14 Gyorsított eljárásban állítják bíróság elé a polgármestert, aki a sárgarépa kódjával lopott legót a Tescóból
- 05:45 Gazdagréti paneltől a várig: Nagy magyar filmes és sorozatos helyszínvadászat
- 08:18 Reagált a Semmelweis Egyetem a szerdai rendőrségi akcióra
- 05:30 Kvíz: meg tudod mondani egyetlen jelenetképből, melyik Jennifer Aniston-filmről van szó?
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
