Szűz Mária a kis Jézussal – sokszor egyszerűen csak azért tetoválták fel, hogy szerencsét hozzon, de egyes esetekben a gyermekkor óta tartó börtönbüntetést, vagy épp egy bandához való hűséget is jelenthette.
A macskák cukik, gondolhatjuk. A börtönben a macskás tetoválás, vagy épp a KOT (a hímnemű macska neve oroszul) betűk azonban korántsem ezt jelentették – előbbi a mellkasra helyezve tulajdonosa ravaszságát vagy épp álnokságát jelentette, a betűk pedig arra utaltak, hogy viselője már annyira rég börtönben van, hogy már őslakosként tekintenek rá.
Lenin vagy Sztálin képe a szív, vagy más, létfontosságú szervek felett – védelem, hiszen az őrök egészen biztosan nem lőnének az aktuális vezérre, vagy annak elődjére.
Koponya, egyik szemgödrében késsel – amennyiben a kép a börtönviselt nyakán foglalt helyet, gazdája egészen biztosan bérgyilkos. Ha bárhol máshol (leginkább mellkason), akkor csak egyszerű gyilkos.
Erotikus tetoválások – a közhiedelemmel ellentétben ezt nem a nők utáni vágyakozás jeleként készítették, hanem büntetésként, amely lehetett a banda szabályainak megszegése, hatóságokkal való együttműködés, vagy épp egy elvesztett kártyaparti.
A karkötő legalább öt, börtönben lehúzott évet jelent, az ujjvégeken lévő keresztek pedig a munkatáborba, vagy épp börtönbe kerülések számát jelentik.
Nyolcágú csillagok – a kulcscsonthoz rajzolva profi bűnözőre vall, térdnél pedig az önfejűséget, a felsőbb hatalom (bandafőnök) megvetését jelenti.