Festményrablások, időnként a semmiből felbukkanó, kétséges eredetű állítólagos műremekek hosszú évtizedek óta tartják izgalomban még azokat is, akik kevéssé érdeklődnek a képzőművészetek iránt.
Műkincsek és bűnesetek címmel október 4-én, csütörtökön, déután négykor indul az az izgalmasnak ígérkező, ingeyens művészettörténeti sorozat a szegedi REÖK-ben, melynek legfőbb célja, hogy új, a laikusok számára is érdekfeszítő perspektívából közelítse meg a képzőművészetet és annak jelenségeit.
A Szépművészeti Múzeum most futó, lopott és megkerült műkincseket bemutató kiállítására reflektál először a program, melynek előadásain eredeti hamisítványokat is „boncolgathatnak” az érdeklődők.
Az ingyenes sorozat házigazdája Nátyi Róbert művészettörténész. A REÖK művészeti vezetője azt ígéri: az első, csütörtöki eseményen hírhedt és kevésbé ismert, hol agyafúrt, hol inkább csak megmosolyogtató hamisítványokról beszél az érdeklődőknek.
Kiderül majd, milyen nehéz dolga van egy hamisítónak, micsoda apróságokra kell figyelnie, hogy csökkentse a lebukás veszélyét. Második alkalommal pedig eredeti másolatokkal illusztrálja majd mondanivalóját. A résztvevők akár maguk is nyomozásba kezdhetnek az előadáson.