Egy biztonsági ember kigúnyolta és megalázta Mohammed Abu Fanit és az unokatestvérét, akik imádkozni érkeztek csütörtök reggel reggel Jeruzsálem óvárosába – ezt állítja cikkében egy izraeli portál. Az izraeli válogatott labdarúgó, aki Magyarországon játszik a Ferencváros színeiben, az Oroszlános-kapunál keveredett összetűzésbe egy rendőrnővel, aki – a focista állítása szerint – a vita hevében azzal is megfenyegette, hogy egy évre megvonják tőle a Jeruzsálembe szóló belépési jogát.
Abu Fani Izraelben született, izraeli állampolgár és az izraeli válogatott tagja, de nem zsidó származású, hanem egy muszlim arab család tagja. A labdarúgó a csütörtöki eset után azonnal segítséget kért egy személyes ismerősétől, Simon Davidson törvényhozási képviselőtől. A Kneszet tagja már írt is egy levelet Itamar Ben-Gvir nemzetbiztonsági miniszternek, amelyben kifejtette: a biztonsági erők viselkedése elfogadhatatlan,
súlyosan sérti az emberi méltóságot, különösen, ha olyan sportolóról van szó, aki büszkeséggel képviseli Izrael államot. Fontos megjegyezni, hogy Mohammed Abu Fani arab. Izraeli játékos, aki Magyarországon játszik, és az izraeli válogatottat képviseli ezekben a kihívásokkal teli napokban. Fontos híd az arab és a zsidó társadalom között, és az együttélés és az egység előmozdításán dolgozik.
Davidson az incidens azonnali és alapos kivizsgálását követeli, valamint hivatalos bocsánatkérést vár el a minisztertől.
A hatóságok azonban másképp ítélik meg az esetet.
Itamar Ben-Gvir reagálásában azt írta: Abu-Fani az incidens során nem engedelmeskedett a felszólításnak, és nem tanúsított kellő tiszteletet az intézkedő rendőrrel szemben. A miniszter úgy fogalmazott: „az én hivatali regnálásom alatt senki, még egy futballista sem viselkedhet megalázó módon a biztonsági erők tagjaival szemben.”
Az izraeli rendőrség közleményt adott ki, amelyben az esetről nem árult el részleteket, csak annyit közöltek, hogy a rendfenntartó erők „egy összetett feladatot látnak el Jeruzsálem óvárosában, és szigorú ellenőrzéseket végeznek azzal a céllal, hogy minden vallás számára lehetővé tegyék az istentisztelet szabadságát, miközben fenntartják a rendet, a köz békéjét és biztonságát.”