- Először rendeltek el tűzszünetet a 10. napja tartó háború alatt. A délkelet-ukrajnai Mariupol és Vonovakta városában a civilek humanitárius folyosókon távozhatnak a heves tűz alatt álló, körbezárt településekről. 11 órakor kezdődött volna a civilek evakuálása Mariupolból, ám nem sokáig tartott a mentési akció: az ukránok szerint az oroszok egyes területeken nem tartották be a fegyverszünetet, így felfüggesztették a város evakuálását. Az oroszok szerint viszont az ukránok a felelősek a tűzszünet kudarcáért, mert lőni kezdték őket.
- Zelenszkij bírálta a NATO-t, amiért nem hoz létre légvédelmi zónát Ukrajna felett, szerinte ezzel a szövetség zöld utat adott a lakosság bombázására.
- Halálos beteg gyerekeket mentenek Harkovból.
- Már félmillió ukrán menekült át Lengyelországba: szakértők szerint összesen 4 millión fogják elhagyni az országot a háború miatt.
- A nagy francia cégek egyelőre maradnak Oroszországban.
- Felszámolták a szabad nyilvánosságot Oroszországban: a Facebookot és a Twittert is kitiltották az országból, Putyin pedig aláírta a törvényt, melynek értelmében 15 év börtönt is kaphat, aki háborúnak nevezi az ukrajnai konfliktust.
- Ezek voltak az orosz-ukrán háború tegnapi eseményei.
Aeroflot orosz légitársaság Fehéroroszországi járatait kivéve töröl minden nemzetközi járatot
„Egyéb körülményekre” hivatkozva március 8-tól szinte az összes nemzetközi járatát törli az Aeroflot orosz állami légitársaság. Ez alól az egyedüli kivételt a fehéroroszországi viszonylatban közlekedő járatok és a belföldi járatok képezik.
Az Európai Unió tagállamai, Nagy-Britannia, az Egyesült Államok és Kanada már korábban kitiltották az orosz légitársaságokat a légtereikből, ezzel súlyosan korlátozva a rendelkezésre álló célállomások számát. Oroszország ezt hasonló ellenintézkedésekkel viszonozta.
A nemzetközi szankciók az orosz légitársaságot is sújtották, ami megnehezíti az Aeroflot és más orosz légitársaságok üzemszerű működését.
Pénteken a 24.hu írt arról, hogy az Európai Unióból kitiltott Aeroflot gépe szállt le délelőtt Budapesten. A hírre az Airportal és az Innovációs és Technológiai Minisztérium kommunikációs főosztálya is reagált, mondván, hogy a gép a tilalom szabályainak megfelelően, egyedi engedéllyel szállt le Budapesten, és érintette két másik EU-s tagállam, Lengyelország és Szlovákia légterét is.