Az értesülések Brennan e-mail-fiókjából, a többi között egy általa 2008-ban – vagyis még jóval a hírszerző szolgálat irányításának átvétele előtt – kitöltött, SF-86-os típusú nemzetbiztonsági átvilágítási kérdőívből származnak. A nyilvánosságra hozott adatok egy része a kémfőnök családjára és lányaira, valamint olyan személyekre vonatkozik, akik nem állnak kapcsolatban sem Brennan CIA-igazgatói, sem pedig korábbi, elnöki terrorelhárítási tanácsadói munkakörével.
„Rosszindulatú közzététel”
A CIA nyilatkozatban ítélte el a személyes adatok “rosszindulatú” közzétételét, amelyet bűncselekménynek, a Brennan családot pedig a bűncselekmény áldozatának minősítette. A hírszerző szervezet szerint az eddig közzétett adatok államtitkot nem tartalmaznak.
Az információk feltehetően attól a hackertől származnak, aki a New York Post című bulvárlapnak vasárnap elmondta, hogy hozzáfért a hírszerzési igazgató és Jeh Johnson amerikai belbiztonsági miniszter elektronikus magánlevelezéséhez. Az ügyben az amerikai szövetségi biztonsági szervek nyomozást indítottak.
Nem illik igazán a WikiLeaks profiljába
Az állítólagos hacker, aki palesztinszimpatizáns középiskolásnak mondta magát, saját bevallása szerint Brennan AOL- és Johnson Comcast-fiókjához fért hozzá.
Az amerikai sajtóban több olyan szakember megszólalt, aki szerint a mostani kiszivárogtatás nem áll összhangban a kormányzati átláthatóságért való fellépéssel ismertté vált WikiLeaks profiljával, mert a kiszivárogtatott adatok a közérdek szempontjából érdektelenek, az érintetteket viszont kiszolgáltatottá tették a személyes információkkal visszaélő bűnözőknek.