“Olyan megállapodásra van szükség, amely tükrözi a gazdasági realitásokat a következő évtizedben és azután is. Ambiciózusnak kell lennie, mert ez az a szint, amelyet a kihívás megkövetel” – mondta felszólalásában.
A globális egyezményben komoly vállalásokra van szükség egyes felemelkedő gazdaságok részéről is, amelyek fokozni fogják az üvegházhatású gázok kibocsátását, amint tovább növekszik a gazdaságuk. “Nem lehetnek kivételek. Nincs ország, amely egyedül meg tudna birkózni ezzel a globális veszéllyel” – jelentette ki.
“Bármelyek legyenek is a pillanatnyi kihívások, amelyekre ezen a héten válaszolnunk kell (az ENSZ Közgyűlésében) – terrorizmus, instabilitás, egyenlőtlenségek, betegségek – van egy téma, amely a többinél látványosabban jelöli ki a század körvonalait: ez az éghajlatváltozás gyors és növekvő veszélye” – mondta.
Közölte, hogy mielőtt az emelvényre lépett, találkozott Csang Kao-li kínai első miniszterelnök-helyettessel, és egyetértettek abban, hogy a világ két legnagyobb szén-dioxid-kibocsátójának “a felelőssége a vezetés” a küzdelemben. Az Egyesült Államok vállalja, hogy 2020 végére 17 százalékkal csökkenti kibocsátását a 2005-ös szinthez viszonyítva – mondta.