Interjút adott a Magyar Nemzet című kormánylapnak Simicskó István, a koalíció kisebb pártja, a KDNP frakcióvezetője (aki eredetileg a Fidesz tagja volt, s ma is az, párhuzamosan).
Inspiráló kérdéssel nyit a cikk: „Régebben közvetítette a televízió a parlamenti üléseket. Mit gondol, jobb, hogy ma már nem látják az emberek, mi történik a Tisztelt Házban?”
A válaszban a frakcióvezető sajnos nem érinti a megszüntetett tévéközvetítés ügyét, viszont gazdagon elemzi az ellenzéki politikát; idézünk Simicskótól:
- jelentős stílusbeli változás érezhető a parlamenti viselkedésben és megszólalásokban, ezért szükséges volt a házszabály módosítása a rend fenntartása érdekében
- egy parlamenti vitát látva az emberek arra gondolnak, hogy a világ egyik legszebb épületében illik tisztességesen viselkedniük a megválasztott képviselőknek
- példát kell mutatnunk az embereknek a magatartásunkkal; ha nem, annak negatív hatása van, és tovább csökken a politika presztízse is; ha az emberek azt látják, hogy még a parlamentben is tiszteletlenség van, a politikusok nem tisztelik sem az intézményt, sem egymást, akkor ez a stílus továbbterjed a társadalomban is.
A Nyugat, mint az új általános démon megjelenik a nemzetes interjúban, ismét idézünk:
- sajnos Nyugaton is azt látjuk, hogy romlik a parlamenti viselkedéskultúra színvonala; azt is megkockáztatnám, hogy sok fiatal baloldali politikus külföldi példákból vett ötleteket a saját akcióihoz.
Simicskó sorra veszi az elutasítandó ellenzéki eszközöket, úgymint:
- fütyülés
- obszcén táblák mutogatása
- krumpliszsák lengetése.
Mindebből Simicskó az alábbi tanulságot vonja le:
Ahogy közelednek a választások, még több provokációra számíthatunk.
A cikkben szó esik a pandémiáról, ennek zanzája: „Most már láthatjuk az alagút végét, de továbbra is fegyelmezetten kell viselkedni. A szemünk előtt van a portugál példa, ahol néhány napra feloldották a szigorításokat, és rendkívül súlyosra fordult a járványhelyzet.”
A moralitás jegyében fogant beszélgetést a KDNP frakcióvezetője nem használta föl arra, hogy megossza az olvasókkal a kereszténydemokrata párt véleményét a hét botrányáról, a Rogán Barbara által vásárolt, illetve nem vásárolt, pontosabban mégis vásárolt bő ezer hektár földről.