A szocialista Tóth Bertalan kérdezett rá arra, hogy kik vezetik a Bp2017 Nonprofit Kft.-t, ami a vizes vb szervezéséért és lebonyolításáért felel.
A Kft. szervezeti és működési szabályzatát idézi a válaszoló fejlesztési minisztériumi államtitkár, Fónagy János, amelyik tételesen felsorolja a szervezeti egységeket. Ezek a:
- Biztonságszervezési Igazgatóság,
- Kommunikációs és Marketing Igazgatóság,
- Sport Igazgatóság,
- Beszerzési Igazgatóság,
- Masters Világbajnokság Igazgatóság és
- Operatív Igazgatóság.
Fónagy válasza szerint a Bp2017 vezető beosztású munkatársa (akiket nem nevesít) munkavállalói jogviszonyban állnak, az önkéntes program igazgatója megbízási jogviszony keretében foglalkoztatott.
Az egyes szervezeti egységek vezetői prémiumban, jutalomban vagy cafeteria jellegű juttatásban nem részesülnek.
A Bp2017 alapítója és tulajdonosa egyébként a magyar állam, ügyvezetője Szántó Éva, aki korábban a még Gyárfás Tamás vezette Magyar Úszószövetségnél is dolgozott, a felügyelőbizottság tagjai pedig Tollas Orsolya, Baka Levente és Szentgyörgyi Anna.
Korábban a 24.hu megírta azt is egy adatigénylése után, hogy az olimpia felelősei a Budapest2024 Zrt.-nél még Orbánnál is jobban kerestek. A lefújt budapesti olimpiai pályázatért felelős cég vezetői többet keresnek a miniszterelnöknél is. Mihók Attila vezérigazgató havonta 1,8 milliót visz haza.
Mihókról – aki előzőleg tizenöt évig dolgozott a svájci tulajdonú Ringer csoportnál, vezette a médiacég magyarországi leányvállalatát, majd a Mediaworks Zrt.-t is, illetve a Népszabadság Zrt. elnök-vezérigazgatója is volt – 2016 szeptemberében derült ki, hogy a budapesti olimpiai pályázatért felelős cég élére nevezik ki, a vállalatot október 15-én vette át. (Elődje Fekete Miklós, az olimpiai hatástanulmányt elkészítő PricewaterhouseCoopers tanácsadó cég korábbi hazai vezetője volt.)
Lapunk rákérdezett a Budapest 2024 zrt. igazgatóinak jövedelmére is. Az ő bérüket személyre bontva nem árulta el a Budapest 2024 Zrt., mondván, a vezetők keresetét az infotörvény alapján, illetve a személyiségi jogok védelme miatt csak összesítve kell közzétenni. A válaszból ugyanakkor kiderül, hogy az öt vezető állású munkavállaló bére fejenként nettó 1 millió 223 ezer és 1 millió 862 ezer forint között mozog, tehát van közöttük, aki a vezérigazgatónál is jobban keres, és mindegyikük jövedelme eléri a miniszterelnökét.