A kereset szerint a baranyai kisváros önkormányzata évekkel ezelőtt letéti szerződést kötött az ügyvéddel, ennek alapján 100 millió forintot adott neki. A férfi ebből azonban mindössze 12 milliót fizetett vissza, ezért a város igényt tart a fennmaradó 88 millióra és annak kamataira is. Az ügyvéd a tárgyaláson azt mondta, az önkormányzattal kötött kontraktus valójában leplezett szerződés volt: a kisváros nem a pénz őrzésével, hanem azzal bízta meg, hogy fektesse be az összeget, és haszonnal együtt fizesse vissza.
Az ügyvéd állítása szerint a tartozás egészét ugyan nem fizette vissza, a kamatokat azonban már korábban kifizette az önkormányzat tulajdonában lévő településfejlesztési társaság számlájára, és ezt bizonyítani is tudja. A település jogi képviselője azt mondta, nem igaz, hogy mögöttes tartalmú megállapodásról lenne szó. A kártérítési per októberben folytatódik a törvényszéken.
Az ügyvéd ellen 1,3 milliárd forintos sikkasztás, csalás, valamint jogosulatlan pénzügyi tevékenység miatt büntetőeljárás is folyik. A gyanú szerint a 45 éves férfi egyfajta pilótajátékot folytatott. Pénzt mintegy száz helyről kapott, részben ügyvédi letétként, befektetésekre, másrészt azzal a feltétellel, hogy az összegeket kamatostul fizeti vissza. Egy ideig törlesztett, később azonban ezt megtagadta, majd 2010 decemberében feljelentette magát a rendőrségen.
Akkor még szabadlábon védekezhetett, később azonban őrizetbe, majd előzetes letartóztatásba került. A Nemzeti Nyomozó Iroda tavaly novemberben egy pécsi vendéglátóhelyen, kommandós akció keretében fogta el, amikor éppen 20 millió forintot vett át egy magánszemélytől azzal az ígérettel, hogy havi három-négy százalékos kamattal fizeti vissza. Ha a férfi bűnössége bebizonyosodik, a sikkasztásért és csalásért akár 15 évet is kaphat, jogosulatlan pénzügyi tevékenységért pedig hármat.