Élet-Stílus

Tízpercenként meghal valaki veszettségben

Hiába megelőzhető, évente 55 ezer emberéletet követel.

 

Ha nem hiszi, hogy a veszettség veszélyes, olvassa el ezt a cikkünket!

A veszettség amúgy szinte minden esetben halálos, ha a beteg nem jut azonnal megfelelő ellenszérumhoz. A szövetség azt javasolja, bárki, aki olyan helyre utazik, ahol nagy a veszettség kockázata, és a megfelelő vakcinák nem hozzáférhetőek, már az indulás előtt oltassa be magát megelőzés céljából. A veszettséget a fertőzött állatok nyála terjeszti, ezért főleg az afrikai és ázsiai országokban kell elővigyázatosnak lenni, ahol nagyon sok a kóbor kutya.

Emellett azoknak is ajánlatos a megelőző védőoltás, akik akár munkájuk, akár szabadidős tevékenységük révén nagyobb eséllyel kerülhetnek kapcsolatba fertőzött állatokkal. Ilyen tevékenységek például a kocogás, a kerékpározás, a kempingezés vagy a túrázás, a foglalkozások közül pedig különösen veszélyesek a falusi környezetben végzett munkák, továbbá a vadőrök és az állatorvosok munkája. A kockázatos helyekre utazó gyerekeket szintén be kell oltani, mivel ők az átlagosnál is magasabb mértékben veszélyeztetettek.

Kíváncsi, kik a legveszélyeztetebbek? Szeretné tudni, hogyan hat a megelőző oltás? Olvassa el a Házipatika oldalán!

Három év után újra veszett állat Magyarországon

25 éve még többszáz fertőzést regisztráltak, aztán 2010-től idén szeptember közepéig egyetlen veszett állat sem volt. Most Kecskeméten találtak beteg rókát, szigorú ebrendelet mellett vakcináznak 50 kilométeres körzetben a mezőkön, erdőkben. További részletek itt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik