Négy év fiatalkorúak börtönében végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a Debreceni Törvényszék azt a tizenéves fiút, aki két évvel ezelőtt halálra verte a rábízott hároméves kislányt, mert idegesítette, hogy sír.
A halált okozó testi sértésben bűnösnek kimondott fiú a büntetés kétharmadának a kitöltése után bocsátható szabadlábra a leghamarabb feltételesen.
Dobó Dénes, a Debreceni Törvényszék szóvivője az üggyel kapcsolatos megkeresésünkre azt mondta, hogy a fiatal beismerte a tettét, és azt mondta, hogy nagyon sajnálja a történteket.
Azt mondta, hogy nem állt szándékában végezni a kislánnyal.
– mondta a szóvivő.
A tini megszökött az egyik hajdúszoboszlói gyermekotthonból, és az édesapja családjánál tartózkodott. Aznap reggel fél hét körül a férfi és párja elment dolgozni, azonban előzetesen megbeszélték a nő testvérével, hogy rá fogják bízni a gyermekeket addig, amíg haza nem érnek a melóból.
A férfi adott egy mobiltelefont is a fiának abból a célból, hogy szükség esetén tudjanak beszélni egymással. Időközben felkelt a hároméves kislány, aki folyamatosan sírt, mert hiányoztak neki a szülei.
A fiú először próbálta őt nyugtatni, azonban kezdte nagyon idegesíteni a gyermek sírása, ezért ököllel többször is hasba vágta a gyereket, hogy fejezze be a sírást. A kislány mindegyik ütés után hátrébb tántorodott, majd az ütések hatására nekiesett a kályhának és abbahagyta a sírást
– közölte Dobó.
Ekkor a fiú odalépett hozzá, betette a kiságyba, majd tejet adott neki egy cumisüvegben és magára hagyta, amíg kiment a ház elé cigarettázni. Egy idő után azonban visszament a házba, azonban ekkor azt látta, hogy kicsi egy másik ágyon fekszik a hátán.
A fiú szólongatta a picit, mivel azonban a kislány mozdulatlanul feküdt és semmire sem reagált. Ekkor ijedtében átszaladt a szomszédban lakó nőhöz, aki azonnal beszaladt lakóházba, majd meglátta a hátán fekvő mozdulatlan gyermeket. Ezt követően értesítette a mentőket és a gyerek szüleit. A helyszínre érkező orvos azonnal megkezdte a gyermek újraélesztését, de sajnos már nem tudta megmenteni.
A döntés nem jogerős, mert az elkövető, a védője és az ügyész is három nap gondolkodási időt tartott fenn a nyilatkozata megtételére.