Putyin és barátai fontosabbak, mint a magyar családok? A kormány inkább elveszi a bölcsődei támogatást, minthogy megfeleljen az uniós normáknak?!
Erről nyújtott be írásbeli választ igénylő kérdést az MSZP-képviselő Csák János miniszternek.
Gurmai Zita hosszan és vehemensen írt arról, milyen fontos lenne, hogy Orbán Viktor a „keleti diktátorok körbeugrálása” helyett tegyen meg mindent a családokért, azért, hogy az ország végre hozzájusson az uniós pénzekhez, amelyeket a kormány antidemokratikus intézkedései miatt tartanak vissza.
A szocialista politikus szerint immár saját bőrükön is érezhetik az emberek, hogy
Orbán Viktornak fontosabb Putyin és baráti körének kiszolgálása, mint a magyar családok támogatása,
hiszen ősztől már nem lesz bölcsődei támogatás sem. Ezt követően hosszan sorolta a gyermeket nevelő családok nehézségeit, amiket arra vezetett vissza, hogy
Orbán Viktor nem hajlandó változtatni az általa kiépített korrupt és antidemokratikus rendszeren. Inkább a szakadékba kormányozza az országot, de a hatalmát biztosító autoriter szabályokon nem változtat.
Mint írta,
Szerinte csak így menthető meg a jövő évi költségvetés, ráadásul Brüsszel nem kér lehetetlent, ezért arra várt választ:
- Miért nem egyeznek meg az Európai Bizottsággal?
- Fontosabb-e a korrupció, az antidemokratikus
rendszer fenntartása, mint a magyar családok támogatása? - Miért nem tesznek meg mindent azért, hogy a magyarok jobban élhessenek, a családok több támogatáshoz jussanak?
Kérdéseire válaszolva Vitályos Eszter államtitkár egyrészt hosszan sorolta, mi mindent tesz a kormány a családokért, a kisgyermekes szülőkért. Azt is írta, hogy az MSZP és a teljes baloldal hatalomra akar kerülni, ezért
Brüsszelre hivatkozva és támaszkodva saját nemzetük ellen lépnek fel, ahelyett, hogy a hazánknak jogosan járó uniós forrásokat követelnék az Uniótól.
Az államtitkár azt javasolta, hogy
a nemzetrontó politika helyett álljanak ki Brüsszelben hazánk érdekei mellett, hogy folytatódhasson a munka világába visszatérő, kisgyermeket nevelők munkaerő-piaci visszatérésének uniós forrásból történő támogatása.
Az államtitkár arra is emlékeztetett, hogy 2010-hez képest 90 százalékkal (61 ezerre ) bővült a bölcsődei ellátást biztosító férőhelyek száma, folyamatosan javul az országos lefedettség is, már több mint háromszor annyi településen (1063) biztosított az ellátás, mint 2010-ben (akkor 326 településen volt elérhető).