Nem hallottunk semmi újat miniszterelnök úr részéről, ezeket a mondatokat már hallottuk az elmúlt hónapokban. Olyan krízishelyzet van Magyarországon, hogy igazi nemzeti konzultációra lenne szükség, de amit ma hallottunk, az nem nemzeti konzultáció. Előre kellene kikérni az emberek véleményét
– kezdte reakcióját Toroczkai László.
A Mi Hazánk frakcióvezetője úgy folytatta, nem érti, miért szavazott igennel azokra a szankcióra igennel Orbán, amiket most okol a gazdasági nehézségekért.
A kormány viszont számíthat a Mi Hazánk támogatásra, ha őszintén szeretné képviselni a kormány a magyar emberek érdekeit Brüsszelben, mert most már a demokráciát is támadják.
Nyár közepén a párt tett konkrét javaslatokat miniszterelnök úrnak, de a nemzeti konzultációba mi már nem férünk bele, de pont hogy ellentétes volt az azt követő intézkedések sora. Azt kértük, hogy a rendszerhasználati díjakat csökkentsék. Világviszonylatban ez elképesztően magas. Ehhez képest rögtön három és félszeresére emelték az átviteli díjat az áram esetében és októbertől a gáz esetében is jelentős drágulást terveznek. A magyar kormány miért nem tér el attól a gyakorlattól, hogy mind a rendszerhasználati díj esetében mind az áfa esetében vállalja át az emberek terheit
– mondta Toroczkai.
A digitális adóval például tudna pénzt szerezni a kormány, ahogy Ausztriában is működik ez. Várják, hogy a kormány ezt a javaslatot is megfogadja.
Még sok javaslatuk lenne, de a kormányt semmi nem érdekli, hatezer milliárd forint ment el romaügyi programokra, ami teljesen felesleges Toroczkai szerint. Megjegyezte, az atomenergiát és Paks 2-t támogatták már korábban is, pont azt várták volna a kormánytól, hogy 2023-ban már működjön, de ez nem történt meg.