- A parlament kedden lényegében előzetes egyeztetés nélkül módosította a KATA adónem szabályozását, ami szeptembertől legalább 400 ezer adózó anyagi helyzetét befolyásolhatja majd hátrányosan. A megmozdulások már kedden, a gyorsított parlamenti döntés idején elindultak: akkor a Margit híd és az Erzsébet-híd forgalmát blokkolták órákon át a tiltakozók, azt remélve, hogy a művészektől az ételfutárokig számos foglalkozási területet érintő intézkedést átgondolják a honatyák. Nem így lett. A keddi eseményekről itt olvashat részletesen, itt pedig a keddi eseményről készített képgalériát lehet megtekinteni.
- Szerdán a parlament előtt megtartott tiktakozó demonstráció után újabb spontán lezáró akciók indultak. A tüntetők előbb a pesti belváros csomópontjait zárták le, majd éjszaka az Erzsébet hídon át Orbán Viktor miniszterelnöki hivatalához, a Várban található Karmelita kolostorhoz vonultak. A Várban a készenléti rendőrség egységei zárták el a tüntetők útját. Éjfél után még a Margit hídon is megállították a forgalmat. A szerdai eseményeket itt tekintheti át. A szerdai eseményekről gazdag képgaléria is készült, azt itt lehet megtekinteni.
- A csaknem 400 ezer katás vállalkozó közül alig százezren lehetnek, akik csak a lakosságnak szolgáltatnak. A többieknek viszont már most fájhat a fejük: ha cégeknek (is) dolgoznak, nem választhatják a kisadózók tételes adóját, az eddiginél több közterhet kell fizetniük, ráadásul már az ősztől. Szellemi foglalkozásokat űző szabadúszók, grafikusok, ügyvédek, egyetemi óraadók, állatorvosok éppúgy rosszul járhatnak, mint virágboltosok, takarítók és villanyszerelők. A katatörvény módosításának várható hatásiról itt írtunk részletesen.
- Csütörtök délutánra a Kétfarkú Kutyapárt és civilek is meghirdettek újabb hídlezárásokat. A Kutyapárt délután fél hatra szervezett gyülekezőt az Erzsébet-híd pesti hídfőjéhez.
Márki-Zay: Nem szabad hagyni elhalni a tiltakozást
Az volt miniszterelnök-jelölt helyszínen tartózkodó Horváth Csaba kolléga kérdésére azt mondta, azért jött ki a demonstrációra, mert nem szabad hagyni elhalni a tiltakozó hullámot. Szerinte a netadó esetéhez hasonlóan egy nagy demonstrációval rá lehet kényszeríteni a kormányt, hogy hátráljon meg a katás módosításokban is.