Hadházynak az lett gyanús, hogy a szekszárdi gimnázium két tantermének összenyitása 155 millió forintba került. A beruházás a 14 milliárdos Öveges-programban valósult meg, aminek keretében természettudományos tantermeket alakítanak ki 44 vidéki és 8 fővárosi iskolában.
Az Index úgy tudja, hogy a pénz nagy része nem az iskolákhoz, hanem a Klebelsberg Intézményfenntartó Központhoz és különböző cégekhez került. A tantermek felújítására és eszközök beszerzésére sok helyen az elnyert összeg tizedét költhették az iskolák.
Miután Hadházy tovább kutakodott, kiderült, hogy a szekszárdi gimnáziumban csak 45 milliót szántak új tanterem kialakítására, de a teljes anyagi keret 314 millió forint volt. A KLIK elismerte, hogy ebből 200 millió hozzájuk került. Azt mondták, hogy a pénzt az új laboratórium működtetésére, tananyagok fejlesztésére fordítják. Ezt azonban a pályázaton elnyert összeg többi, az önkormányzat által kezelt részéből már megpályáztatták és ki is fizették.
Hadházy szerint elképesztő címeken költötték el a maradék pénzt, tanulmányokra 11, projektmenedzsmentre 14 millió, a nyilvánosság biztosítására 15 millió forintot költöttek – egyetlen tanteremről beszélünk. Sőt, 16 millió forintot fizettek ki egy olyan szoftverért, ami a 30 fős terem foglaltságát tartja nyilván. Ezek pályázatainál Hadházy több olyan beérkezett ajánlatot talált, amit fel sem bontottak, tehát csak azért adták be, hogy formailag szabályos legyen az eljárás.
A volt fideszes képviselő szerint ráadásul nem helyi vállalkozók kaptak megbízást a jelentősen túlárazott feladatokra, hanem egy cégháló vitte el a pénzt. Az ország egymástól távol eső helyein érdekes módon mindig ők jutottak az önkormányzatok eszébe.
Az Öveges-laborokhoz minden egyes városban külön húsz darab 10-15 oldalas munkafüzetet gyártattak, csak a szövegszerkesztésért 22-szer húszmillió forintot fizettek ki, majd az elkészült munkafüzetekről tanulmányt írattak 22-szer tízmillióért. Hadházy úgy kalkulált, hogy ha ugyanazok voltak az arányok mindenütt, mint Szekszárdon, akkor a 14 milliárdból legfeljebb kettő mehetett ténylegesen tanteremre.