Belföld

Egyre több pénz marad a zsebünkben?

Folyamatosan nő a fizetések és a nyugdíjak értéke Magyarországon - mondta Hoppál Péter, a Fidesz szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Zsebeket kiforgatni, nézzük tényleg zörög-e még benne valami?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden közzétett adatai szerint január-áprilisban a bruttó átlagkeresetek 3,4, a családi kedvezmény figyelembevétele nélkül számított nettó átlagkeresetek 4,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit a nemzetgazdaságban – a legalább 5 embert foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a megfigyelt nonprofit szervezeteknél.

Egyre több fizetés marad a magyar emberek zsebében – kommentálta a KSH jelentését Hoppál Péter, hozzátéve, hogy a bérek mellett a nyugdíjak értéke is érzékelhetően növekszik. Megjegyezte, a rezsicsökkentés ugyancsak azt szolgálja, hogy több maradjon az emberek pénztárcájában.

“Nem volt ez mindig így, hiszen 2010 előtt volt olyan év, amikor 6 vagy akár 8 százalékos mértékű is volt az infláció”, és ez, valamint a magas adók és rezsiárak elvitték az emberek fizetését és nyugdíját – mondta a Fidesz szóvivője.

Ma ezzel szemben egy másik szemlélet jellemzi a kormányzati politikát: alacsony az infláció, csökkennek a rezsiköltségek, és folyamatosan nő a fizetések, valamint a nyugdíjak értéke – hangsúlyozta Hoppál Péter.

A kormánypárti politikust arról a keddi Magyar Nemzet-írásról is faggatták, amely szerint Viviane Reding igazságügyi biztos, az Európai Bizottság alelnöke egy zárt ajtók mögött megtartott június eleji angliai konferencián, a Magyarországról szóló negyedórás megbeszélésen egyebek mellett arról biztosította az egybegyűlteket, hogy mindent megtesz a jövő évi országos választások eredménye legitimitásának gyengítése érdekében.

Hoppál Péter erre reagálva azt mondta: “a baloldal nemzetközi kapcsolatait használja fel, hogy még Viviane Redinget is megingassa az ő álláspontjában”. A szóvivő hozzátette, az Európai Bizottság alelnökét “jó szívvel látjuk Magyarországon, jöjjön el és tapasztalja meg, hogy akár tanulhatnak is az itteni intézményrendszer stabilitásából, működéséből és demokratikus mivoltából”.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik