Hunvald Györgyöt első fokon felmentették a legsúlyosabb vádpont, a bűnszervezet tagjaként elkövetett ingatlanpanamázás alól, de – ahogy a Népszabadságnak elmondta – a teljes felmentés a célja. Állítása szerint semmilyen bűncselekményt nem követett el, csak néhány, foglalkoztatással összefüggő szerződéssel kapcsolatban állapították meg a felelősségét, mert nem a tőle elvárható alapossággal ellenőrizte azokat.
A VII. kerületi ingatlanpanama-ügy vagy, ahogy a közbeszédben elhíresült, a Hunvald-ügy, a volt polgármester szerint az ötvenes évek szellemiségét idézte. Mint mondta, az eljárásban az ügyészség nem kérte igazságügyi ingatlanszakértő segítségét, hogy az megállapítsa, reális áron adta-e el az önkormányzat az érintett ingatlanokat vagy sem, pedig „korábban ezt mi is indítványoztuk” – tette hozzá Hunvald. Az elsőfokú perben Erzsébetváros jelenlegi vezetése 600 milliót követelt, de Hunvlad szerint nem érte kár az önkormányzatot. „Épp ellenkezőleg, úgy 300 milliós bevételre tettünk szert” – magyarázta.
Letartóztatásáról Hunvald azt mondta: először két másik gyanúsítottat, Nagy Györgyöt és Gál Györgyöt tartóztatták le 2008 őszén, „aztán minden héten valakit”. Őt egy, Fazekas Géza főügyészi ügyésznek írt levele után tartóztatták le. Ebben az állt, hogy az önkormányzat elkészített egy jelentést a kerületi ingatlaneladásokról, amelyet 2009. február 11-én tárgyaltak. Egy nappal a testület ülése előtt vették őrizetbe a polgármestert, mert Hunvald szerint tartottak attól, hogy a közgyűlés mindent rendben talál majd.
Arra a kérdésre, élesíti-e majd párttagságát, Hunvald elmondta: egyelőre nem, majd ha a másodfok minden vád alól felmenti, talán elgondolkodik rajta. „Négy gyermekem van, feleségem van, rájuk is gondolnom kell” – magyarázta.
„Nincs, soha nem is volt repülőgépem” – szögezte le újra Hunvald. Szerinte ez az információ csak azért jelent meg róla a sajtóban, mert ezzel akarják megalapozni a korrupciós vádakat, ezzel akarják lejáratni őt. „A feleségem egyharmad részben tagja annak a cégnek, amely 80 százalékos tulajdonosi hányaddal szerepelt a Skyjet Aviation nevű társaságban” – magyarázta. A légitársaság megindításához OTP-kölcsönt vettek fel korábban, de a cég tönkrement, a bank felmondta a hitelszerződést, és „amint lekerül a zár a gépről, viszi a bank” – jegyezte meg.
A volt polgármester az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult jogtalan fogva tartásáért, a védekezéshez, a családi élethez, a tisztességes eljáráshoz és a hatékony jogorvoslathoz való jogának durva megsértésért – mondta el a napilapnak.