A tavalyinál 851 millió forinttal alacsonyabb, 40,3 milliárdos bevételi és kiadási főösszeggel számol a városvezetés. Több, korábban önkormányzati feladatot – így például a tűzoltóság működtetését – átadták az államnak. Egyedül ez az egy tétel mintegy félmilliárd forintot jelent.
A helyi és helyiként kezelt adókból a 2011-esnél 830 millió forinttal magasabb, 17,1 milliárdos bevételre számítanak, míg a személyi jövedelemadó helyben maradó része 226 millióval lesz alacsonyabb, mint tavaly. Eközben 1,28-ról 1,7 milliárdra nő az adóerő-képességgel összefüggő központi elvonás.
A büdzsé minden hetedik forintja fejlesztési célokat szolgál, a tervezetben pedig 14 olyan projekt szerepel, amelyekre egyenként legalább százmilliós összeget szánnak, de akad köztük olyan is – például a belvárosi parkolóépítés – amelyre 600 milliós összeget terveztek be.
A vitában Borkai Zsolt polgármester (Fidesz-KDNP) azt hangsúlyozta: a beterjesztett anyag biztosítja a városi költségvetés egyensúlyát, az új és a korábban megkezdett beruházások folytatását, valamint Győr szociális és oktatási rendszerének működtetését.
Az ellenzéki képviselők fél tucat módosító indítványt nyújtottak be, egyebek mellett 150-150 milliós közmunka- és szociális céltartalék képzését, valamint azt, hogy a belvárosi parkolóépítésre szánt 600 millió forintot az Audi tervezett logisztikai központjának építésére fordítsák. A közgyűlési többség azonban kivétel nélkül leszavazta ezeket a kezdeményezéseket.