Bodolay Géza rendező, a teátrum márciusi műsoráról tartott sajtótájékoztatón elmondta, a Bánk bánt negyvenöt éve, 1968-ban játszották utoljára Szegeden, ez önmagában is jelzi, nem könnyű műről van szó.
A nemzeti drámát szándékosan a kisszínházban mutatják be, hogy ezzel is az ünnepélyesség helyett a mű ma is érvényes tartalmára irányítsák a figyelmet – közölte a rendező.
Az előadását képi világát a magyar díszlettervezés korelnöke, Székely László álmodta meg. A díszlet középpontjában a Nemzeti Múzeum épülete áll. Gertrudisként Szabó Gabit, a címszerepben pedig Nagy Csongor Zsoltot láthatják majd a nézők.
Giuseppe Verdi születésének bicentenáriuma alkalmából tűzi műsorára a Rigolettót a szegedi teátrum Juronics Tamás rendezésében. A Kossuth-díjas művész szerint a Victor Hugo A király mulat című színdarabja alapján íródott opera tragédiába torkolló sorsdráma, amely bepillantást enged a szereplők lelkébe.
A színpadon szélsőséges sorsok találkozása teremti meg a drámát, ugyanakkor külső szemlélőként nehéz igazságot tenni, kinek melyik tette a helyes – fogalmazott a rendező. Az opera jelmezeit és díszletét Juronics Tamás rendszeres alkotótársa, Kentaur tervezte. A címszerepben Kelemen Zoltánt, illetve Réti Attilát láthatja a közönség, a mantuai herceget László Boldizsár és Balczó Péter alakítja, Gildaként Kovács Éva és Szemere Zita mutatkozik be az operában.
Március 4-én két különleges produkciónak ad otthon a Szegedi Nemzeti Színház. A korábban a Tisza-parti városban is közönségsikert arató sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes Száz évig című előadásával vendégszerepel a csongrádi megyeszékhelyen. A nagyszínházban pedig a szegedi gyökerű East együttesnek a zenekar teljes munkásságáról keresztmetszetet adó életműkoncertjét hallhatják a rajongók.