Gazdaság

Csányi már nem vágóhidazik

disznovagas(210x140).jpg (disznóvágás)
disznovagas(210x140).jpg (disznóvágás)

A Bonafarm-csoporthoz tartozó Pick Szeged már nem tulajdonos a Mohácson óriási vágóhidat építő MCS Vágóhíd Zrt.-ben. A Bonafarm szerint ezzel egyszerűbb lesz a kivitelezési, finanszírozási és beszállítói szerződések megkötése, illetve gyorsabb az építkezés.

Az évi egymillió sertés levágására képes, mohácsi vágóhídas cégből kiszállt Csányi Sándor cége, a Pick Zrt. A tulajdonrészt egy másik milliárdos, az egykori Wallis-alapító, jelenleg logisztikai, informatikai és energetikai vállalkozásokban – köztük a MET energiakereskedőben is – érdekelt Nagy György vagyonkezelő cége vette meg.

A vágóhídas MCS Vágóhíd Kft. tavaly novemberben zrt.-vé alakult. Nem sokkal utána a Bonafarm-csoporthoz tartozó Pick Szeged Zrt. értékesítette az MCS Vágóhíd Zrt.-ben meglévő 24,9 százalékos részesedését, melyet a többségi tulajdonos Ho-Me Vagyonkezelő 2000 Kft. vásárolt meg, ezáltal kizárólagos tulajdonosává vált a mohácsi sertésvágóhíd megépítését tervező vállalkozásnak – írta a Napi.hu. 

A Bonafarm cégcsoport Csányi Sándornak, az OTP elnök-vezérigazgatójának mezőgazdasági befektetéseit fogja össze, köztük van a szalámigyártó Pick Szeged Zrt. is. Pénzügyi és ingatlanos befektetéseivel együtt az üzletember 150 milliárdosra becsült vagyonával Magyarország egyik leggazdagabb embere.

A magyar kormány 1,46 milliárd forinttal támogatja a vágóhíd megépítését Mohácson, amelynek költsége 7,3 milliárd forint – jelentette be tavaly júliusban Szijjártó Péter, aki akkor a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára volt. A kormány júliusban nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé is nyilvánította az MCS Vágóhíd Kft. beruházásával összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket – ami azt jelenti, hogy a megvalósításhoz szükséges egyes eljárásokat gyorsítják, illetve egy részük alól mentességet kaphat. A kormány stratégiai együttműködési megállapodást is aláírt a Bonafarm cégcsoporttal.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik