A műanyagipari holding hétfő éjszakai bejelentésében közölte, hogy az eszközértékesítés egyszeri vesztesége közel 430 millió forint, amelyet értékvesztésként a negyedik negyedévben számol el a társaság. A PVL vételi opciót kap az ingatlan megvásárlására.
Gyimóthy Dénes, a Pannonplast pénzügyi igazgatója az MTI-nek kedden elmondta, a vételár üzleti titok, és a leendő új tulajdonos nem járult hozzá ahhoz, hogy az ingatlanra vonatkozó vételi opció lejáratát közölje. A Pannonplast és a PLV között létrejövő üzlet várhatóan a jövő év elején zárul le.
A Pannonplast Műszaki Műanyagok Rt. árbevételének és veszteségének mintegy 80 százaléka a székesfehérvári üzem tevékenységének eredeménye. Az eszközértékesítés mintegy 431 millió forintos értékvesztése miatt az idei negyedik negyedévben az üzemi szintű veszteség ennyivel nő, de jövőre az eladás már lényeges javulást jelent a gazdálkodásban – mondta Gyimóthy Dénes.
A Pannonplast Műszaki Műanyagok Rt. és a Dexter Rt.-ből álló műszaki műanyagok üzletág az első három negyedévben 678 millió forint üzemi szintű veszteséggel járult hozzá a Pannonplast konszolidált, 55 millió forint üzemi szintű veszteségéhez. Az üzletág üzemi szintű vesztesége az év első kilenc hónapjában 43,3 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző év hasonló időszakában. Ugyanakkor az árbevétel 28,7 százalékkal 3,7 milliárd forintra csökkent.
A 421 millió forint jegyzett tőkéjű Pannonplast, amelynek saját tőkéje konszolidáltan 12,48 milliárd forint volt szeptember végén, 16,2 százalékban a Töröcskei István érdekeltségébe tartozó Benji Ruhaipari Kft., 5,5 százalékban a Lazarus Vagyonkezelő Rt. tulajdona, a Berenberg Global Opportunity Magyar Fund pedig 6,8 százaléknyi részvényt birtokol.
A Pannonplast részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában lehet kereskedni. A hétfői tőzsdenapon a részvény 1820 forinton, 52 heti csúcson zárt. A papír a pénteki záró árhoz képest 10 forintot, 0,55 százalékot drágult. Az elmúlt évben a részvény árfolyama 1110 és 1820 forint között mozgott.