Mi vagyunk az esélytelenek, de ha megragadjuk és a javunkra fordítjuk ezt a szerepet, sikeresek lehetünk, láthattunk erre példákat
– mondta a mérkőzést megelőzően Lisa Haley, a magyar női jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya a tízcsapatos kanadai elitvébé nyitómeccse előtt.
És valóban, ahhoz képest, hogy először játszott ezen a szinten, egyáltalán nem kezdett megilletődötten a magyar csapat. Ha nem is záporoztak a lövések, de megvoltak a helyzeteink. Az első harmad derekán aztán felpörögtek az események: egy kivédekezett emberhátrány után nem sokkal egy szerencsésen eltalált lövéssel vezetést szerzett Németország, majd egy percen belül az előnyt is megduplázta az ellenfél – mindkétszer Nina Christof volt a gólszerző.
A második harmad elején láthattuk igazán, milyen játékerőt is képvisel a jóval erősebb és a világelitben rutinosabb német csapat, keményen letámadtak ez pedig nem annyira ízlett a magyar válogatottnak. Németh Anikó azonban remekelt a kapuban (volt, hogy a kapuvas segítette ki), majd nekünk is volt pár veszélyes megindulásunk, de Jennifer Harss is látványos védéseket mutatott be.
🤯 Just over here wondering how that didn’t go in.
Oh wait… because Aniko Nemeth is that good. @hockeyhungary #WomensWorlds pic.twitter.com/2yms9BkCFO
— IIHF (@IIHFHockey) August 21, 2021
A harmadik harmad kiegyenlítettebb játékot hozott, ám egy bosszantó szituációt követően (beszorult a bot a palánk összeillesztésébe) magyar támadásépítés helyett német ziccer következett, Zorn pedig fonákkal a keresztvas alá emelt, eldöntve ezzel a mérkőzést.
File this under: Unique Goals@deb_teams up 3-0 thanks to a late 3rd period goal by @ZornJ7 #WomensWorlds pic.twitter.com/3qlDORe9hD
— IIHF (@IIHFHockey) August 21, 2021
A vébén két ötös csoportban szerepelnek a csapatok, az A a kiemelt, onnan mindenki bejut a negyeddöntőbe, míg a B-ből a legjobb három folytathatja majd a nyolc között. Utóbbiban szerepel Magyarország, sorrendben még a csehekkel, a japánokkal és a dánokkal játszunk a csoportkörben.
Hosszú út vezetett idáig
2008-ban a magyar női csapat még majdnem kiesett a divízió 3-ból, abban az évben csak a 27. legjobb volt a világon. A az elmúlt évtizedben azonban egyre jobbam megerősödött a női szakág, amely folyamatosan lépdelt felfelé, 2019-ben pedig hazai pályán története során először kiharcolta a feljutást a világelitbe – érdekesség, hogy az a Pat Cortina volt a szövetségi kapitány, aki 2008-ban a férfiakat is először vezette a legjobbak közé.
Ahogy minden másba, úgy a női világbajnokságba is közbeszólt a koronavírus. A 2020-as tornát elhalasztották, úgy volt, hogy idén májusban rendezik meg, a magyar játékosok már össze is pakoltak, de akkor szóltak, hogy újabb halasztás lesz, végül egészen furcsa időpontra, nyár végére került a torna. Komoly hiányzók is akadnak: a honosított kanadai Averi Nooren, aki 2019-ben a csapat legjobbja volt, már nem jégkorongozik, Jókai-Szilágyi Zsófia a vb előtt nem sokkal vonult vissza nyaki gerincsérve miatt (28 évesen), Huszák Alexandra pedig térdsérülése miatt nem tudta vállalni a játékot.
Haley így a lehetséges 25 fő helyett végül csak 24-et nevezett az utazó keretbe. A nemzetközi szövetség döntése értelmében idén nincsenek kiesők, így az biztos, hogy a fiatal magyar csapat jövőre is a világ legjobb tíz válogatottja között szerepel majd.