Belföld

300 szegedi orvos nem hajlandó aláírni az új szerződését

Ivándi Szabó Balázs/24.hu
Ivándi Szabó Balázs/24.hu

Szegeden közel 300 orvos nem akarja aláírni az egészségügyi szolgálati jogviszonyra való áttérésről szóló szerződéseket – értesült a Telex. A portál azt írja, hogy a sikertelen tárgyalások után a klinikák vezetőinek össze kell írniuk, hány orvos nem akar aláírni náluk, mert ennyi orvos kiesése már ellátási gondokhoz vezethet.

Lengyel Csabának, a Szegedi Tudományegyetem Szent Györgyi Albert Klinikai Központ vezetőjének a szegedi aneszteziológiai és intenzív terápiás intézet, az arc-, állcsont és szájsebészeti klinika, a gyermeksebészeti osztály, az ortopédiai-, a sebészeti-, az idegsebészeti-, az urológiai klinika, a szívsebészeti osztály, a sürgősségi betegellátó önálló osztály orvosa üzenték meg levélben, hogy nem akarják aláírni a szerződéseket. A tiltakozáshoz azóta csatlakozott a nőgyógyászati klinika és a gyermekklinika orvosi gárdája is.

Kapcsolódó
Bedöntheti a traumatológiai és a sürgősségi ellátást a hétfőn hatályba lépő törvény
Bőven vannak még kérdőjelek és szekrényből kihulló csontvázak a törvény miatt, de legalább megtudjuk, hogy hány orvos dolgozik valójában – mondta a 24.hu-nak az orvoskamara titkára. Svéd Tamás arról is beszélt, maradtak-e tartalékok az egészségügyben a járvány újabb hullámára.

A szegedi orvosok legfőbb kifogása az, hogy a szerződések nem tartalmazzák az alapilletményen felüli pótlékokat és bérkiegészítéseket, miközben a klinikák orvosai dolgoznak jellemzően a komplikáltabb eseteken, így a felelősségük is nagyobb, viszont ennek nyomát nem látták a hétfőn kézhez kapott szerződésekben.

A helyzet kaotikusságáról árulkodik, hogy a munkaszerződéseket február közepén fogalmazták meg, de ezután is megjelent egy kormányrendelet, ami miatt értelmetlen lett a szerződések egy része.

Lengyel Csaba azzal győzködte az orvosokat, hogy írjanak most alá, és május végéig felülvizsgálják a szerződéseket.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik