Létezik egy Ne szavazhasson, aki SOHA nem élt itt nevű, 36 ezer követővel bíró Facebook-oldal, amely a határon túli magyarok szavazati joga ellen kampányol, és jelek szerint teljesen gátlástalanul, lopott képpel és hazugságokat állítva használ fel ehhez egy öttagú erdélyi magyar családot – számol be az elkeserítő történetről a Magyar Nemzet.
Levelet kaptunk a Pásztor családtól. Írásukban boldogan fejtik ki, hogy ugyan egy percet nem éltek Magyarországon, és nem is akarnak idejönni, mert jó nekik Erdélyben, de mégis el fognak menni szavazni a 2018-as választáson, hogy továbbra is kapják a pénzt a Fidesztől! Undorító, elég a szavazatvásárlásból! Lájkold és oszd meg a képet, ha te is elvennéd a Pásztor család szavazati jogát!
– jelent meg péntek délután az oldalon egy poszt, amelyhez a Felsősófalván élő panziótulajdonos, Parajdi Kálmán Endre Facebookról leszedett családi fotóját töltötték fel a következő felirattal: „Ez a határon túli család még sosem járt Magyarországon! A szülők mégis elmennek szavazni az én gyermekeim sorsáról!”
A posztot másfél nap alatt közel kilencezren osztották meg, és sok alpári kommentet is kapott.
Levelet kaptunk a Pásztor családtól. Írásukban boldogan fejtik ki, hogy ugyan egy percet nem éltek Magyarországon, és…
Közzétette: Ne szavazhasson, aki SOHA nem élt itt – 2018. február 16.
A Magyar Nemzet szerint a Pásztor család levele valószínűleg nem létezik, ráadásul az erdélyi családok legfeljebb beiskolázási támogatásként kapnak pénzt Magyarországról, de ezt nemcsak a Fidesz-kormányok alatt, hanem korábban is kapták.
Az viszont biztos, hogy Parajdi Kálmán Endre családjával együtt hét évig Zalaegerszegen élt és dolgozott, mindhárom gyereke a zalaegerszegi kórházban született, mielőtt visszatértek Erdélybe, a választásra ugyanakkor feleségével sem idén, sem az előző ciklusban nem regisztráltak, tehát biztosan nem élnek a szavazati jogukkal.
Parajdi Kálmán hiába írt levelet az FB-oldal tulajdonosának, az nem reagált, a Facebook pedig azt válaszolta, hogy az uszításra hivatkozó bejelentést megvizsgálták, de az nem sérti a közösségi alapelveiket. Parajdi és a kép készítője is jelezte a közösségi oldalnak, hogy a kép lopott, és jogtalanul használták fel, ennek ellenére még vasárnap délután is elérhető, több mint négyezren lájkolták, Parajdiék pedig sorra kapják a gyalázkodó üzeneteket.