Belföld

900 ezerért igazgató két budavári cégben a cégvezetéstől eltiltott fideszes képviselő

Nem váltották le a Várkert Bazárt és a környékét üzemeltető cégek igazgatóságából Sikota Krisztinát, a Fidesz politikusát, pedig a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága a felhalmozott köztartozásai miatt 2022-ig eltiltotta őt a cégvezetéstől. A XII. kerületi önkormányzatban az ellenzék felvetette, hogy méltatlansági eljárást kellene kezdeményezni a képviselőnő ellen, de a Fidesz is hasonló lépést lengetett be az MSZP-s Tüttő Kata ellen, aki a 4-es metró tender előkészítésében játszott szerepe miatt a kormánysajtó gyakori szereplője lett. Az eljárások elmaradtak.

Sikota Krisztina, a XII. kerületi önkormányzat fideszes képviselője továbbra is kulturális igazgató a Várgondnokság Kft. és a Budavári Ingatlanfejlesztő Kft. vezetésében.

A képviselőnő vagyonnyilatkozata szerint a képviselői tiszteletdíj mellett 600 ezer, illetve 300 ezer forintot keres a két állami cégnél a párhuzamos vezetői poszton. (Mindemellett a társadalmi tanácsadó testület tagja a Szerencsejáték Zrt.-nél, ahol további 200 ezret kap havonta.)

Sikota Krisztina
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

A 24.hu június elején számolt be arról, hogy a képviselőnőt a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága nemrég öt évre eltiltotta a cégvezetéstől.

Az eljárást az adóhatóság kezdeményezte, miután Sikota Krisztina bt.-je több mint 700 ezer forint köztartozást halmozott fel.

A cégbíróság elrendelte a cég kényszermegszüntetését, valamint kimondta, hogy Sikota 2022-ig nem lehet semmilyen cég vezető tisztségviselője,

továbbá nem szerezhet gazdasági társaságban kizárólagos vagy többségi befolyást, nem válhat gazdasági társaság korlátlanul felelős tagjává és egyéni cég tagjává.

Sikota ügye a napokban a XII. kerület képviselő-testületi ülésen is felvetődött. Információink szerint Vágó István DK-s, és Tüttő Kata MSZP-s képviselő vetette fel a köztartozásokra hivatkozva, hogy méltatlansági eljárást kellene kezdeményezni a képviselőnő ellen.

A Fidesz-frakció azonban gyorsan leverte a fenyegetést, mert ellencsapásként kilátásba helyezett egy Tüttő Katával szembeni eljárást. Tüttő mostanában kedvenc célpontja lett a kormányzati sajtónak, mert kiderült, ő az egyetlen aktív politikus, aki annak idején részt vett a 4-es metró tenderének előkészítésében. A Magyar Idők szerint Tüttő a metró beruházásának gyanús ügyeit taglaló OLAF-jelentés által vizsgált időszakban a tenderbizottság tagja volt, de közben fővárosi képviselőként a Fővárosi Közgyűlés pénzügyi és közbeszerzési bizottság elnöke, illetve a közbeszerzési, pénzügyi és jogi bizottságok tagja is volt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik