Telihold akkor látható, amikor a Föld nagyjából a Nap és a Hold közé esik. Előfordul azonban, hogy bolygónk pontosan a két égitest közé kerül, ekkor figyelhető meg a holdfogyatkozás. Ilyenkor a Föld blokkolja a Nap irányából érkező fény egy részét, így a Hold elszíneződik, pereme körül pedig ködös árnyék bontakozik ki.
Magyarországon teliholdat legközelebb február 10-én, nagyjából 11:30-tól figyelhetünk meg. Megközelítőleg tíz perccel később kezdődik majd meg a fogyatkozás, amikor az égitest belép a Föld külső árnyékába. A Hold így fokozatosan elhalványul majd, kissé a színe is változni fog.
Nagyjából három és fél órával a fogyatkozás megkezdése után végül az égitest kilép az árnyékból, ezzel pedig visszakapja eredeti színét.
A Holdnál látható különlegesség azonban nem minden, amiben az égbolt szerelmesei gyönyörködhetnek majd – már ha bírják az éjszakázást. Szombaton, hajnali fél öt körül ugyanis egy üstökös, a 45P/Honda–Mrkos–Pajdušáková fogja megközelíteni a Földet – igaz, így is nagyjából 12 430 000 kilométer választja majd el tőlünk. Mivel az égitest viszonylag messze fog járni, a zöldes fényű objektum szabad szemmel nem lesz látható, egy jobb távcsővel vagy teleszkóppal azonban észrevehetjük a nyugati égbolton.
A Hold változását magyar idő szerint péntek este fél 12-től, míg az üstökös mozgását szombat fél 5-től követhetjük majd nyomon az alábbi közvetítéseken: