Isabel González, az oltóanyagokat és más gyógyszereket gyártó Labiofam vállalat kutatás-fejlesztési osztályának igazgatója a minap elmondta, hogy a kék skorpió (Rhopalurus Junceus) mérgéből előállított Vidatox nevű orvosságot mintegy 10 ezer rákos betegen tesztelték, és az eredmények azt mutatták, hogy a páciensek életminősége jelentősen javult, valamint a szervezetükben lévő daganat növekedése megállt.
A kizárólag a dél-kubai Guantánamo tartományban őshonos állat mérgének toxinja “fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású, valamint akadályozza a rákos sejtek kialakulását” – fejtette ki az igazgató asszony.
Jelenleg az országban 13 tenyésztelep működik, és mindegyikben átlagosan 5 ezer skorpió él. Minden állatból 0,02 milliméternyi mérget tudnak kivonni.
“Az év végéig a készítményből közel egymillió adagot hozunk kereskedelmi forgalomba” – hangsúlyozta González.
A készítményt Misael Bordier kubai biológus tudományos munkája nyomán fejlesztették ki, aki 21 éven keresztül vizsgálta a skorpió mérgének terápiás hatásait a rák elleni küzdelemben. A Bordier által végzett klinikai kísérletekbe bevont 50 ezer beteg 70 százalékánál azt tapasztalták, hogy szervezetükben nem újult ki a daganat.
Olaszországból két hét alatt több mint ezren utaztak Kubába, hogy alávessék magukat a különleges kezelésnek.
Kuba már több olyan természetes készítményt állított elő, amely bizonyítottan hatásos a rák legyőzésében. A biotechnológiai termékek gyártása a karibi szigetország számára az egyik legfontosabb bevételi forrást jelenti.