Szórakozás

Innen származik az egyik legszórakoztatóbb magyar településnév

Az eredeti jelentésének nem sok köze van ahhoz, amire ma gondolunk.

Van nekünk Pornóapátink, Penészlekünk, Nyalkánk, Apácatornánk és Fancsalunk is, de talán az összes meredekebb asszociációt vonzó településnevünk közül Bugyi a leghíresebb (viszont a valaha volt legfurcsább településnévnek járó címet egy másik, már nem létező magyar falu bitorolja).

A Pest vármegyei dabasi járásban található nagyközség lakossága a legfrissebb becslések szerint 5200 fő, akik egy telefonhíváson keresztül érkező „Hol vagy?” kérdésre az otthonukban tartózkodva a „Bugyin”, nem pedig a „Bugyiban” válasszal használják helyesen a magyar nyelvet.

A település nevéről ugyan azonnal egy ruhadarab juthat az eszünkbe, a valódi jelentésének nincs sok köze a fehérneműkhöz. A szó etimológiai levetkőztetését a Promotions.hu végezte el, és mint írják, a településről az írásos feljegyzések a 14. században tesznek először említést. Az 1321-es iratban ugyan még nem a mai formája, hanem a sokkal hosszabb Budymatheusfelde szó tűnik fel, amelynek jelentése „Bugyi Máté földje” – a Bugyi név pedig a Bud, Budi szláv személynévből ered. 1446-ban a nagyközség még Fejér vármegyéhez tartozott, és akkor már Bud néven tesznek róla említést. A Bud a több változatban is használt Budimir, Budiszláv vagy Budivoj szláv név rövidítése.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik