Október 14-én, szombaton ismét találkozik a Ferencváros és a felcsúti Puskás Akadémia. A tao-milliárdokból építkező felcsútiak vezetőedzőjét, a korábbi válogatott futballistát és szövetségi kapitányt, Pintér Attilát kérdezte a Nemzeti Sport.
Többször írtunk már mi is arról, hogy a Puskás Akadémia már régen elvesztette akadémia jellegét. Pintér sem foglalkoztat akadémistákat – sőt inkább arról panaszkodik, hogy nem játszathat több külföldit.
Az NS meg is kérdezi minderről a korábbi szövetségi kapitányt, aki nem is kertel, megmagyarázza a bizonyítványt.
Két éve, az akkor még az élvonalban szereplő, de az idény végén kieső együttes az akadémiai rendszerre épült, a fiatalok mellé igazoltak játékosokat. Hosszú távon stabil első osztályú csapatra van szükség Felcsúton, ha az kialakult, abba kell beépíteni a fiatalokat, mi azonban még az út elején járunk. Természetesen az ajtó nyitva áll előttük, hiszen nincs olyan edző, aki ne játszatná szívesen a saját nevelésű, a kívánt szintet megütő gyerekeket, ám azt nem árt leszögezni: a tehetség önmagában nem elég, türelem is kell.
Ebben a válaszban több dolog sem stimmel. Amikor a Felcsút kiesett 2016-ban az élvonalból, nem a fiatalokra építette a csapatát. Akkor hozott Robert Jarni fél tucat külföldit. Voltak benne akadémisták, de azért túlzás azt állítani, hogy akkor még a fiatalokra fókuszáltak. Utoljára ez Benczés Miklós idejében volt igaz.
A másik gondolattal, miszerint az a lényeg, hogy először stabilan NB I-es legyen a csapat, magának a főnökének, a miniszterelnöknek mond ellent Pintér. A 444 találta ezt a kis videorészletet, nézzék csak:
Orbán 2013-ban elmondta, a cél, hogy a Felcsút egy műhely legyen, nem az a lényeg, hogy bajnokságot nyerjenek az NBI-ben.
(…) az idén sem akartuk, jövőre sem akarjuk, hogy mi egy élcsapat legyünk. Ez nem szerepel a céljaink között. Mi egy nevelőegyesület vagyunk, és nevelőegyesület akarunk maradni. Csak annyiban van célja, és értelme az első osztályban futballozó csapatunk létezésének, amíg ezt a célt szolgálja.