A nyitókör keddi játéknapján pályára lép egy-két sztáregylet, de például a Real Madrid, a Manchester United és a Paris Saint-Germain mérkőzése sem annyira pikáns, mint a tavalyi BL-döntős, az olasz bajnoki címvédő manchesteri fellépése.
Szögezzük le, nyitánynak soha rosszabbat. A Manchester City igazi gigaklubbá nőtte ki magát 2008 óta. Akkor vette meg Manszúr sejk az 1880-ban alapított patinás angol egyletet és azóta nem jelent gondot az aktuális sztárok Etihad Stadionba csábítása.
Ettől függetlenül a hét év alatt a klubba pumpált euró százmilliók is kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy a Manchester City egyszer is bejusson a negyeddöntőbe. Mert hiába nyertek 2012-ben és 14-ben is angol bajnoki címet, az eddigi négy BL-főtáblás szereplés alkalmával se Roberto Mancininek, se Manuel Pellegrininek nem sikerült az egyenes kieséses szakasz legjobb nyolc csapata közé vezényelnie tanítványait.
A City ötödször, a chilei edző harmadjára fut ennek neki és mivel tanítványai rendkívül magabiztosan rajtoltak a Premier League-ben – első öt meccsüket megnyerték, 11 gólt szereztek, s egyet sem kaptak -, most talán az eddigieknél is nagyobb magabiztossággal tekintenek a jövőbe.
Ennek ellenére mi nem vennénk mérget már a City csoportkörből való továbbjutására sem. A BL D-csoportja talán a legnehezebb négyes. A Juventus, a Sevilla, vagy a Borussia Mönchengladbach költségvetése hiába nagyságrendekkel kisebb a Manchester Cityénél, ettől még bármelyik alakulat képes lehet arra, hogy december 6-án, a hatodik, záró csoportmérkőzések napján az első két hely valamelyikén végezzen.