Agüero-mesternégyes, négy büntető és City-gála Manchesterben

A Manchester City 4-1-re győzött a vendég Tottenham ellen a Premier League nyolcadik fordulójában.

Tartalmasan indult az összecsapás, hisz az első negyed óra végén már 1-1 állt az eredményjelzőn. Előbb Agüero talált be hazai oldalról, majd szinte a középkezdést követően Eriksen egalizált.

Még a félidő felénél sem jártak a csapatok, mikor a Jon Moss játékvezető büntetőt ítél a City-nek, melyet Agüero értékesített magabiztosan.

Bő fél óra elteltével újra tizenegyest rúghatott a házigazda, az argentin támadó eszén azonban ezúttal túljárt Lloris kapus, a kipattanót pedig fölé vágta Agüero.

Fotó: Europress fotóügynökség

A térfélcserét követően rákapcsolt a londoni gárda, Soldado a büntetőpontról egalizálhatott is volna, ám Hart kivédte lövését, így maradt a 2-1.

Egészen a 68. percig, amikor a bíró harmadjára is tizenegyest ítélt a City-nek, Agüero pedig javította arányát, és 3-1-re módosította az állást.

A hátralévő időben Fazio kiállítása miatt emberhátrányban játszott a Spurs, Agüero pedig akcióból is bevette még egyszer a vendég kaput, ezzel beállítva a 4-1-es végeredményt.