Két éve a negyedik, tavaly a harmadik helyen végzett a Motherson Mosonmagyaróvár női kézilabdacsapata az NB I-ben, de a 2024–25-ös szezon elején már látszott, hogy valami nincs rendben a klubnál. Az együttes az előző idényben összesen négyszer kapott ki, most pedig már nyolc forduló után öt vereségnél jár.
Hogy a történtek milyen hatást gyakoroltak a vezetésre, nem tudni pontosan, mindenesetre hétfőn váratlanul az eddig 9 tagú elnökség minden tagja benyújtotta lemondását. A klubot négy éve irányító Guntram Thurnher, aki elnök és az egyesület által 100 százalékban tulajdonolt kft. ügyvezetője volt, utóbbi feladatköréről is lemondott, írta a Kisalföld.
Emiatt küldöttgyűlést kellett összehívni, amely első körben módosította az alapszabályt, hogy kilenc helyett hat tagja legyen az elnökségnek. Az elnöki pozícióra két jelölt volt, végül az elnökválasztás során egyhangú döntéssel a küldöttek Horváth Pétert, a klub korábbi kommunikációs vezetőjét, nyártól pedig operatív igazgatóját választották meg öt évre.
Az akkori helyzet szerint úgy tűnt, a munkáját Szabó Miklós, Mosonmagyaróvár polgármestere, a főszponzor Motherson képviseletében Tibori-Pál Levente és Póda Péter, továbbá Kránitz János, valamint Szász-Fejér István segíti.
Szerdán újabb bomba robbant
„Egyet ígérhetek, mindent megteszek az MKC sikerességért. Volt szerencsém a klub mindhárom elnökével együtt dolgozni, mindegyiküktől tudtam tanulni, és ezt a tudást, alázatot szeretném a klub javára fordítani” – nyilatkozta székfoglalójában Horváth Péter.
Hozzátette, hogy a jövőben az olyan méltatlan támadásokra, amelyek az elmúlt időszakban érték a klubot, reagálni fognak, mert kötelességük megvédeni az ott dolgozókat.
Nem kerülhet a mosonmagyaróvári kézilabdázás többet ilyen helyzetbe, mert ennél sokkal többet érdemel
– jegyezte meg.
Szerdán aztán robbant a bomba, három elnökségi tag ugyanis közleményt adott ki, amelyben jelezte, a tisztújítói küldöttgyűlésén történt döntést nem fogadják el.
„A küldöttek delegálásnak jogszerűsége és így a küldöttek legitimációja erősen megkérdőjelezhető, így fordulhatott elő, hogy program és munkaterv nélküli vezetést választottak a küldöttek, az előző elnökség, a városvezetés és a főtámogató Motherson szakmai támogatottjával szembe az MKC SE élére. A küldöttállítás visszásságai miatt törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezünk.
A felügyeleti eljárás lezárultáig elnökségi tagságunkat felfüggesztjük, a jelenlegi elnökkel nem kívánunk közösséget vállalni! Számunkra az MKC a fontos és nem a pozíció!
– áll a közleményben, amelyet Szabó Miklós polgármester mellett Tibori Pál Levente és Póda Péter írt alá.
„Az MKC nem ezt érdemli!”
Nem fulladt unalomba a történet, mert gyors válaszként „Öntsük tiszta vizet a pohárba!” címmel Horváth Péter elnök is közleményt adott ki, amelyben szóvá tette, hogy egy olyan személynek akarták átadni a klub vezetését, akit korábban sohasem láttak sem Mosonmagyaróváron, sem a klubnál.
„Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy kérésünk ellenére nem adtak információt arról, hogy ki fogja a jövőben irányítani az egyesületet, milyen tervei vannak, milyen tőkét szeretne bevonni, milyen tervei vannak az ott kézilabdázó gyerekekkel, edzőkkel, stábtagokkal. Annak ellenére nem tájékoztattak minket, hogy időpontot is kértünk polgármester úrtól, és egyeztettünk is vele, válaszok híján azonban kénytelen voltunk továbbra is bizonytalanságban tölteni a mindennapjainkat. Az elmúlt hónapokban ez sajnálatos módon mindennapos volt, a kollégákat, edzőket megviselték a rágalmazások, azok a támadások, amik nem voltak jogosak.
Hazugságok, súlyos, hamis állítások váltak szóbeszéddé, anélkül, hogy az érintetteket bárki megkérdezte volna. Ennek kell véget vetni, de nem így. Klubunk megfontolja, hogy jogi útra tereli a dolgokat
– írta.
Megemlítette, hogy hétfőn nagy örömmel töltötte el, hogy Tibori-Pál Levente, Póda Péter és Szabó Miklós elfogadta a felkérést elnökségi tagnak, de hiába szorgalmazta a közös munka elkezdését, az nem kezdődhetett meg.
„Ide kötődünk, helyiek, mosonmagyaróváriak vagyunk. Aki nem itt él, az is. Nekünk klubunk, gyermekeink biztonsága a legfontosabb. Nem fogjuk hagyni, hogy egy olyan elnök irányítsa a klubot, aki máshogy gondolkodik. Klubunk munkavállalói, edzői, játékosai nem ezt érdemlik, a nálunk kézilabdázók nem ezt érdemlik, az MKC nem ezt érdemli! Ahogy Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke mondta: első a klub, második a csapat, harmadik az egyén! Hajrá MKC!” – zárta sorait.
Egy dolog biztos: folytatás következik.