AO: Babos tízezer néző előtt mutatott be óriási bravúrt

A legjobb magyar női teniszező a tizedik helyen kiemelt amerikai Coco Vandeweghe-t verte két szettben az ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján.

A egy óra negyvenhat perces mérkőzés után Babos Tímea úgy nyilatkozott, elképesztő meccsen van túl.

Nagyon örülök, hogy így tudtam játszani! Már sokszor találkoztam TOP10-es ellenféllel, voltak esélyeim, döntő játszmákkal, stb. Ma hatalmas különbséget mutatott, hogy a fontos pontokat milyen jól és agresszívan játszottam meg. Végig hittem abban, hogy tudok győzni. Ez nagyon-nagyon fontos volt! Ezért is tudtam visszahozni az első játszmát. Azt gondolom, hogy az esőszünet is jót tett. Utána sokkal jobban játszottam, amúgy is szeretek fedett pályán teniszezni. Ez a mérkőzés nagyon pozitívan hat majd a mentalitásomra is. Boldog vagyok és örülök annak, hogy így sikerült játszani! Fontos pillanat az életemben. Tízezer ember előtt nyertem a Hisense Arena-ban, ez tényleg hihetetlen dolog, boldog vagyok!

– osztotta meg örömét Babos Tímea a honlapján.

Hogy mindenki jobban értse, mekkora bravúr a továbbjutása:

• Babos hatodszor játszik egyesben az Australian Open főtábláján, 2012-ben és 2016-ban jutott túl az eslő fordulón egyesben.
  • Pályafutása alatt másodszor győzött TOP10-es sztár ellen (először 2014-ben a budapesti Fed Kupa-tornán nyert 1:6, 7:5, 6:3-ra az akkor szintén WTA-10. Simona Halep ellen).
  • CoCo Vandeweghe tavaly az Australian Openen és a US Openen is elődöntős volt, mi több, friss Fed Kupa-győztes.
  • Mivel a világranglista 10. helyén álló játékost ütötte ki, így az ő ágát viszi tovább, ami gyakorlatilag azt jelenti, a második, de a harmadik fordulóban is CoConál gyengébb ellenfelet kap.

A mérkőzésről:

Az esélyesebb amerikai játékos 2:2 után elnyerte Babos szerváját, amikor eleredt az eső, és behúzták a tetőt a Hisense Arenában. Majd Vandeweghe 4:2-re is vezetett, ám a magyar kiegyenlített, így jöhetett a szettet lezáró rövidítés. A tie-breakben Babos 3-2 után elvette ellenfele adogatását, majd elhúzott 6-3-ra, s végül újabb fogadóponttal nyerte a nyitó felvonást.

A második játszma már simábban alakult. A magyar teniszező stabilan és bátran játszott, a 26 éves Vandeweghe egyre nehezebben viselte a történéseket, a székbíró figyelmeztette is őt. Babost ezzel sem sikerült megzavarnia, aki bréklabdákat hárított, majd elnyerte riválisa adogatását, és 3:1 után újra brékelt. Hamarosan 5:1 állt az eredményjelzőn, ekkor a New York-i játékos még hozta a szerváját, de fogadóként már nem volt esélye. Babos kihasználta második mérkőzéslabdáját, így bejutott a legjobb 64 közé. A találkozó 1 óra 46 percig tartott.

Babos telt házas nyilatkozata:

(Nyitókép: SAEED KHAN / AFP)

Australian Open (55 000 000 dollár), kemény pálya, női egyes, 1. forduló, eredmény:

Babos Tímea-CoCo Vandeweghe (amerikai, 10.) 7:6 (7-4), 6:2

Babos a következő fordulóban a spanyol Carla Suarez Navarróval (39.) vagy a lengyel Magdalena Frechhel (163.) találkozik.