Hungary's Timea Babos celebrates her victory against Coco Vandeweghe of the US during their women's singles first round match on day one of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 15, 2018. / AFP PHOTO / SAEED KHAN / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --

AO: Babos tízezer néző előtt mutatott be óriási bravúrt

Kálnoki Kis Attila

rovatvezető. 2018. 01. 15. 08:01

A legjobb magyar női teniszező a tizedik helyen kiemelt amerikai Coco Vandeweghe-t verte két szettben az ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfői nyitónapján.

A egy óra negyvenhat perces mérkőzés után Babos Tímea úgy nyilatkozott, elképesztő meccsen van túl.

Nagyon örülök, hogy így tudtam játszani! Már sokszor találkoztam TOP10-es ellenféllel, voltak esélyeim, döntő játszmákkal, stb. Ma hatalmas különbséget mutatott, hogy a fontos pontokat milyen jól és agresszívan játszottam meg. Végig hittem abban, hogy tudok győzni. Ez nagyon-nagyon fontos volt! Ezért is tudtam visszahozni az első játszmát. Azt gondolom, hogy az esőszünet is jót tett. Utána sokkal jobban játszottam, amúgy is szeretek fedett pályán teniszezni. Ez a mérkőzés nagyon pozitívan hat majd a mentalitásomra is. Boldog vagyok és örülök annak, hogy így sikerült játszani! Fontos pillanat az életemben. Tízezer ember előtt nyertem a Hisense Arena-ban, ez tényleg hihetetlen dolog, boldog vagyok!

– osztotta meg örömét Babos Tímea a honlapján.

Hogy mindenki jobban értse, mekkora bravúr a továbbjutása:

• Babos hatodszor játszik egyesben az Australian Open főtábláján, 2012-ben és 2016-ban jutott túl az eslő fordulón egyesben.
  • Pályafutása alatt másodszor győzött TOP10-es sztár ellen (először 2014-ben a budapesti Fed Kupa-tornán nyert 1:6, 7:5, 6:3-ra az akkor szintén WTA-10. Simona Halep ellen).
  • CoCo Vandeweghe tavaly az Australian Openen és a US Openen is elődöntős volt, mi több, friss Fed Kupa-győztes.
  • Mivel a világranglista 10. helyén álló játékost ütötte ki, így az ő ágát viszi tovább, ami gyakorlatilag azt jelenti, a második, de a harmadik fordulóban is CoConál gyengébb ellenfelet kap.

A mérkőzésről:

Az esélyesebb amerikai játékos 2:2 után elnyerte Babos szerváját, amikor eleredt az eső, és behúzták a tetőt a Hisense Arenában. Majd Vandeweghe 4:2-re is vezetett, ám a magyar kiegyenlített, így jöhetett a szettet lezáró rövidítés. A tie-breakben Babos 3-2 után elvette ellenfele adogatását, majd elhúzott 6-3-ra, s végül újabb fogadóponttal nyerte a nyitó felvonást.

A második játszma már simábban alakult. A magyar teniszező stabilan és bátran játszott, a 26 éves Vandeweghe egyre nehezebben viselte a történéseket, a székbíró figyelmeztette is őt. Babost ezzel sem sikerült megzavarnia, aki bréklabdákat hárított, majd elnyerte riválisa adogatását, és 3:1 után újra brékelt. Hamarosan 5:1 állt az eredményjelzőn, ekkor a New York-i játékos még hozta a szerváját, de fogadóként már nem volt esélye. Babos kihasználta második mérkőzéslabdáját, így bejutott a legjobb 64 közé. A találkozó 1 óra 46 percig tartott.

Babos telt házas nyilatkozata:

(Nyitókép: SAEED KHAN / AFP)

Australian Open (55 000 000 dollár), kemény pálya, női egyes, 1. forduló, eredmény:

Babos Tímea-CoCo Vandeweghe (amerikai, 10.) 7:6 (7-4), 6:2

Babos a következő fordulóban a spanyol Carla Suarez Navarróval (39.) vagy a lengyel Magdalena Frechhel (163.) találkozik.