Csak a győzelem számított

Meglehetősen hullámzó találkozón nem okozott gondot a félgőzzel játszó Alba Fehérvárnak a PVSK legyőzése a negyeddöntő első felvonásán.

Kimondva, és kimondatlanul is arra készültek az alapszakasz-, középszakasz- és kupagyőztes fehérváriak, hogy minél előbb befejezzék a play-off első körét, és így nem véletlen, hogy az egész rájátszás szempontjából meghatározó volt a csütörtöki meccs.

Ezen az összecsapáson már Kevin Smith nem tartozott a hazai gárda, mivel az amerikai légiós családi okokra hivatkozva kérte a klubtól szerződése felbontását. Kétszer találkoztak idén a felek, az első meccsen nyögvenyelősen nyert az Alba, míg a Pécsett megrendezett mérkőzésen esélyük sem volt arra, hogy győzzenek. Ez mindenképpen óvatosságra inthette Dzunics Braniszlav tanítványait, akik tisztában vannak azzal, hogy most jött el az az idő, amikor már nem lehet hibázni, és jól kell játszani. A vendégek, pedig már annak is örültek, hogy a nyolcba jutottak, és tovább nyújtották a szezonjukat.

Az első percben 7-0-ra elhúzott az Alba, ám a folytatásban talán éppen a jó kezdés miatt váltak magabiztossá. Ellenfelük két pontra megközelítette őket, és bizony nem sok hiányzott ahhoz, hogy kiegyenlítsenek. Ez csupán azért nem történt meg, mert több védekezési hibát ejtettek, és középtávoli dobásaik is pontatlanok voltak, így a negyed végére ismét állandósult a hazai vezetés. Más kérdés, hogy a fehérváriak sem lehettek büszkék a teljesítményükre, igaz Brandon Wood 12. percben elejtett triplája után először kerültek tíz pont fölé. Ez nem tartott sokáig, álmosan játszott a Fehérvár, egyáltalán nem véletlenül gesztikulált idegesen játékosaival Dzunics Braniszlav, hiszen az első húsz percben mindössze ötven százalékos pontossággal dobtak a mezőnyből. Ezúttal Ronald Moore hármasa lendített csapatán, a nagyszünetre visszaállítva a több mint tízpontos vezetést.

A pihenő után némileg megélénkült a találkozó, többet vállaltak a játékosok, de ettől a színvonal még továbbra sem nőtt az átlag fölé. Kényelmesen játszott az Alba, lényegében ellenfele hibáiból élt, és ezzel a harmadik játékrész végére 22 pontos előnyt kovácsolt. Ez, pedig elég alapot nyújtott ahhoz, hogy egy lazább záró negyed ellenére is sikerrel zárják az összecsapást.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – PVSK-Pannonpower 86-71 (26-17, 14-11, 27-17, 19-26)

Székesfehérvár, 1200 néző

Vezette: Pálla, Török R., Surányi

Fehérvár: Moore 8/6, Wood 30/12, Hollis 14/6, Szabó Zs. 6, Keller Á. 9, Cs: Jones 7, Supola 6, Juhos 2, Bódi, Lekli 4, Somogyfoki. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Pécs: Loesing 12/3, Kovács P. 14/6, Csabay 1, Tóth N. 13, Hendley 26. Cs: Bödör, Horváth B., Nagy K. 3/3, Halász, Bíró 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása: 1. p: 7-0, 3. p.: 11-8, 6. p.: 15-13, 9. p.: 21-17, 12. p.: 29-18, 15. p.: 33-25, 18. p.: 38-27, 22. p.: 44-32, 25. p.: 49-36, 28. p.: 62-40, 32. p.: 69-51, 36. p.: 71-60

Edzőszemmel:

–  A legfontosabb, hogy egy nullára vezetünk, sokkal többet nem kell beszélnünk erről a meccsről, készülünk a következőre. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

–  Összességében helytálltunk, sajnálom az első félidőben, hogy nagyon sok üres helyzetet kihagytunk, és ezzel tízpontos előnyhöz jutott az Alba. Nagy fegyvertény, hogy úgy játszottunk a szünet, hogy vissza kellett hozniuk a fehérváriaknak a kezdőötösüket. – Csirke Ferenc a PVSK-Pannonpower vezetőedzője

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Fehérvár javára