Bevették az érdi várat

Megtörte rossz sorozatát a Fehérvár KC, és fennállása óta először, a bajnokság 11. fordulójában le tudta győzni otthonában az Érdet.

Megérdemelten nyert a Fehérvár KC „mumusa” ellen, akik ezen a mérkőzésen hiába vezettek már négy góllal a félidőben, a szünet után nyújtott produkciójukkal fordítani tudtak, és a hajrában kicsikarták a győzelmet. Így az „őszi” idény utolsó meccse után közelebb kerültek a tabellán – a hetedikek – az előttük álló Veszprém Barabás KC csapatához, és már csak két pont választja el őket egymástól, míg három az Érdtől.

Jegyzőkönyv:

ÉTV–Érdi VSE–Fehérvár KC 21–24 (13–9)

Érd, 350 néző.

Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

ÉRD: Janurik – Koren 1, Kovács Anna 2, Bognár, Vukcsevics 4, Elez 3, Vincze 6. Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres 3, Wolf 2 (1). Edző: Szabó Edina

FEHÉRVÁR: Szikora – Azari 5, Emberovics 1, Triscsuk 4(1), Horváth B. 4, Siti E. 4, Vaszari 1.  Csere: Tilinger 4, Zsigmond V. 1, Németh K.  Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 10. p.: 4–4. 16. p.: 7–5. 17. p.: 7–7. 21. p.: 10–7. 24. p.: 10–9. 27. p.: 13–9. 34. p.: 13–11. 43. p.: 16–13. 47. p.: 16–17. 54. p.: 20–20. 59. p.: 21–22

Kiállítások: 4 perc illetve 6 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1

Edzőszemmel:

– Többször is megnyerhettük volna a mérkőzést, de a Fehérvár egy pillanatra sem adta fel. Akaratban fölénk nőttek, gratulálok a győzelmükhöz. – Szabó Edina az Érd edzője

– Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg egy erős csapat otthonában a szenzációs védekezésünkkel. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője