Az olaszok mehetnek tovább a döntőbe

Két góllal nyert a németek ellen az olasz válogatott a csütörtök esti mérkőzésen. Balotelli két góllal még az első játékrészben megalapozta a hangulatot. A németek egy gólt tudtak szerezni, Özil rúgott be egy tizenegyest.

Az olaszok góljait Balotelli szerezte a 20. és a 36. percben. Utóbbi gólját követően egy sárgalapot is begyűjtött, mivel a gól után ledobta mezét. Rajta kívül még Bonucci, De Rossi és Motta is kapott sárgát.

Az első gólnál Giorgio Chiellini váratlanul felbukkant a németek 16-osának közelében, majd Antonio Cassanóhoz passzolt, aki két csellel két német védőt is becsapott. A középre ívelt labdát pedig Mario Balotelli fejelte a kapuba. A második gólnál Balotelli ezúttal Riccardo Montolivótól kapott labdát, majd 16 méterről hatalmas erővel lőtt a bal felső sarokba.

A második félidő vége is eseménydús volt, a hosszabbításban a németek tizenegyest kaptak, Mesut Özil biztos lábbal küldte a labdát a kapu bal oldalába, a végeredmény így 2:1 lett az olaszok javára.