Gyurta Eb-rekorddal nyert, Cseh tizedszer is bajnok

Gyurta remek második 100 méterének köszönhetően rekordidővel szerzett aranyat 200 méter férfi mellen, míg Molnár Ákos nyolcadik lett.

Két magyar úszónak szoríthattunk a férfi 200 méteres mellúszás csütörtöi fináléjában, ahol a legjobb idővel kvalifikáló, címvédő Gyurta Dániel, és a két évvel ezelőtt 8. helyen záró Molnár Ákos állt rajtkőhöz.

50 méternél azonban mégsem Gyurta fordult elsőként, hanem a nagy rivális görög Samilidis és a német Koch. A második hossz után Gyurta összeszedte magát, és 150-nél harmadik helyről felküzdve magát már első volt. Nagyon nagyot harcolt az utolsó ötvenen a magyar úszó, Koch ugyanis nem adta könnyen magát, végül mégis az Európa-bajnok magyar érintette meg elsőként a falat a befutónál, ráadásul új Eb-csúccsal, jobb időt úszva mint két éve Budapesten.

A másik magyar, Molnár Ákos a hetedik, nyolcadik helyen úszott végig, végig utolsó lett a 200 méteres mellúszás döntőjében.

Eredmény – férfi 200 méteres melllúszás
1. Gyurta Dániel, 2:08.60 perc
2. Marco Koch (Németország), 2:09.26
3. Panagiotisz Szamilidisz (Görögország), 2:09.72
…8. Molnár Ákos, 2:13.33

200 méter pillangóban is nagy csata alakult ki, a legjobb idővel finálés Biczó Bence azonban kissé beragadt a rajtnál. Az első hossz után Cseh László fordult elsőként, míg a harmadik helyre felúszó Biczóval közre fogták a görög Ioannis Drymonakost.

Az utolsó ötven méterre fordulva is megmaradt ez a sorrend, de iszonyatos tempóval a két magyar szinte állva hagyta a mezőnyt, Biczó feljött a második helyre, és még Cseh Lászlót is majdnem megszorította a végén. Így dupláztak a magyar fiúk pillangón, Cseh László pedig ezzel a győzelmével tizedik Európa-bajnoki címét szerezte meg, összesítésben megelőzve Egerszegi Krisztinát.

Eredmény – férfi 200 méteres pillangóúszás
1. Cseh László,1:54.95 perc
2. Biczó Bence, 1:55.85
3. Ioannis Drymonakos (Görögország) 1:56.48

25.14 másodperccel Bohus Richárd harmadik helyen zárt 50 méter háton: káprázatos úszást produkálva remekül nyúlt be a célnál, de ilyen végeredményre talán senki sem számított. Bohus hármas holtversenyben lett harmadik, így öten álltak dobogóra az eredményhirdetéskor.