- Orbán Viktor kijelentette, Magyarország nem csatlakozik az orosz gázra, olajra kivetett szankciókhoz.
- Légicsapás ért egy gyerekkórházat és szülészeti klinikát Mariupolban. Hárman haltak meg. Az ENSZ főtitkár szerint a vérontást azonnal be kell fejezni.
- Zelenszkij ukrán elnök szerint a mariupoli gyerekkorház lebombázása a végső bizonyíték, hogy „népirtás zajlik”. Csütörtökön több európai vezetővel is beszélt az ukrán elnök.
- Az oroszok szerint azért támadták meg Ukrajnát, hogy megelőzzenek egy ukrán támadást a szakadár köztársaságok ellen.
- Csütörtökön volt az eddigi legkomolyabb orosz-ukrán tárgyalás, Törökországban találkozott egymással Oroszország és Ukrajna külügyminisztere. Dmitro Kuleba sajtótájékoztatóján arról beszélt, nem sikerült megegyezni a fegyverszünetről és újabb humanitárius folyosók felállításáról sem.
- Oroszország kilép az Európa Tanácsból, mert szerintük a NATO-tagok aláássák az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia védelmét szolgáló európai testületet.
- Kijev környékén heves harcok dúlnak, főleg a város északi részén kritikus a helyzet. Vitalij Klicsko polgármester szerint mostanra minden második lakos elhagyta Kijevet, a település pedig erőddé változott.
- Több mint 200 ezer menekült érkezett hazánkba Ukrajnából. Összesen már 2,3 millió ember hagyta el az országot.
- Novák Katalin pusztító vírusnak nevezte az orosz támadást, Róna Péter szerint pedig félünk, mi lesz velünk és szorongunk, mert tudjuk, közünk van a szomszédban történtekhez.
- Helyreállt a csernobili erőmű áramellátása.
Törökországban biztos nem lesz orosz-ukrán fegyverszüneti paktum
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szólt még érdekeset a törökországi Antalyában, ahol találkozott ukrán kollégájával, Dmitro Kulebával. Azt mondta, a Belaruszban zajló kétoldalú fegyverszüneti tárgyalások mellett nem akarnak párhuzamos tárgyalásokat, szóval senki se várja, hogy majd Törökországban megkötik a megállapodást. Hozzátette, minden fontos részletet Belaruszban beszélnek meg a hadviselő felek, itt kell eldőlnie a „demilitarizáció, denácifikáció” kérdésének, no meg hogy Ukrajna semleges állammá válik-e. Szóval végső soron csak a humanitárius kérdésekről ejtettek szót a külügyérek. (CNN)