A magyar kormány hétfőn, a tel-avivi nagykövetségen keresztül hivatalosan fogja kérni a Jerusalem Post főszerkesztőjétől azt a hangfelvételt, ami bizonyítja, hogy a Soros-hálózat berlini szervezete azért lobbizik, hogy a német kormány magyarországi német cégeken keresztül gyakoroljon nyomást Magyarországra – jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Dunakeszin.
Szijjártó Péter elmondta, hogy az izraeli lap hangfelvételen alapuló cikke egyértelműen bizonyítja, a Soros-hálózat európai kormányokat akar egymásnak ugrasztani azért, hogy az illegális bevándorlók befogadását előmozdíthassa. Hozzátette, felháborítónak tartják, hogy azért járatják le Magyarországot, mert nem hajlandó illegális bevándorlókat befogadni. Az is elfogadhatatlan, hogy
soha senki által meg nem választott NGO-k magyar emberek munkahelyeit, magyar emberek kiszámítható megélhetését sodorják veszélybe.
Szijjártó sajtótájékoztatóján az angol nyelvű izraeli újság pénteki cikkére reagált, amiben a lap arról írt, hogyan lobbizik a magyar törvénykezés ellen egy, a Soros-alapítvány támogatásával 2017-ben elindult nemzetközi szervezet (Civil Liberties Union for Europe) magyar vezetője, Dénes Balázs.
A külügyminiszter kitért arra, a hangfelvételen elhangzik, hogy Németország kormánya a Magyarországon befektető német cégeken keresztül gyakorolhat nyomást Magyarország kormányára. Szijjártó hozzátette, hogy jelenleg hatezer német vállalat összesen 300 ezer embernek ad munkát, és a Magyarországra irányuló külföldi működő tőke 28-29 százaléka Németországból származik. Ezért, aki arra akarja rávenni a német kormányt, hogy magyarországi befektetésein keresztül hasson a magyar kormányra, az a magyar emberek 10, illetve 100 ezreinek a munkahelyét sodorja veszélybe.
Szijjártó azt mondta, hogy a cikkben említett német vállalatok kb. 35 ezer embernek adnak munkát és olyan további befektetésekről folynak jelenleg is tárgyalások, amik további tízezres nagyságrendben létesítenének jól fizető munkahelyeket hazánkban. A Soros-hálózat tevékenysége ezeket sodorja veszélybe szerinte.
A külügyminiszter szerint a cikkből kiderült: az NGO-k pont az olyan törvények ellen szeretnének fellépni, amik nem teszik lehetővé számukra, hogy eltitkolják a külföldről kapott forrásaikat – írja az MTI.
Dénesék nem akarják elüldözni a németeket
Az MTI azonban nem számol be róla, de Dénes is megszólal a cikkben. Elismerte, hogy a hangfelvétel alapjául szolgáló találkozó megtörtént, de tagadta, hogy a német befektetőket el akarná riasztani Magyarországról. Szerinte csak arról beszélt, hogy a ha a német külpolitika el akar érni valamit Magyarországon, a sok befektetés miatt talán komolyan veszik a hangjukat.
Dénes szerint a civil szervezeteket támadó magyarországi jogszabályok ugyanis az uniós jogba ütköznek, ezért eljárás is zajlik Magyarország ellen. Hozzátette:
Mi nem befolyásoljuk a jogalkotást, mi közvetlenül beszélünk a döntéshozókkal és az emberekkel, de nincs más módunk a törvényhozás befolyásolására.
(Kiemelt kép: MTI / Illyés Tibor)