Burgenlandban a fesztiválszezon szokatlanul hosszú: már tavasszal elkezdődik, és egészen télig tart. Fertőmeggyesen (Mörbich am See) a tóparti szabadtéri színpadon tartanak ünnepi játékokat, a lékai (Lockenhaus) és a kaboldi (Kobersdorf) várban nyáron szerveznek várjátékokat. A tartományban jelentős szőlőkultúra, emiatt több helyen bor-, illetve az azokat kéz a kézben kísérő gasztronómiai fesztiválokat rendeznek meg – és nem csak a szüreti időszak alatt.
Novemberben a Márton-nap, decemberben pedig a karácsonyi vásárok miatt érdemes körülnézni a helyi kisvárosokban és falvakban.
Látogatásunk alatt az időjárás tökéletes volt: az enyhe szélben és napsütésben órákig el lehet sétálgatni a látóhatárig kígyózó szőlősorok és a boros bodegák között.
A dombon fekvő Szent Vid-templom a 13. században épülhetett, alapjai római eredetűek. Az építményt három alkalommal alakították át. A 15. században gótikus, majd a 17. században barokk stílusban építették át, mai formája a 18. századra alakult ki. A település főterén ma is látható a középkori pellengér. Locsmánd és a magyarországi Zsira között, az osztrák oldalon található egy meleg vizes fürdő, a Napfürdő, azaz Sonnentherme.
A locsmándi borfesztivál hangulatának kulcsa az, hogy a rendezvényt a falutól távolabb, a szőlődombon szervezik meg. Sok stand nincs, de az ember így is hosszan elidőzhet a tőkék között. A területen ráadásul egy kisebb mesterséges magaslat is található, innen remek kilátás nyílik a környező dombokra.
A standoknál egyenesen a helyi termelőktől vásárolhatunk bort. Amikor azt mondjuk, családias hangulat, a fesztivál esetében szó szerint kell venni: egyik kedvenc bodegánk az volt, ahol apa, anya és gyermekük közösen várták a vendégeket boraikkal. Anya a poharak megtöltésével, apa a kasszával volt elfoglalva, míg a fiú figyelmét leginkább a bornyitó kötötte le.