Legalábbis ezt mutatja a brit Demos friss vizsgálata, amelyben fiatal felnőtteket kérdeztek alkoholfogyasztási szokásaikról. Kiderült, hogy azok, akiknek korábban a szülei maguk is alkoholproblémákkal küzdöttek, esetleg nagyivók voltak, hajlamosak túlzásba vinni az italozást: azok például, akiknek édesanyja saját bevallása szerint mindig ivott, 1,7-szer nagyobb esélye volt arra, hogy maga is alkoholistává váljon.
A szakemberek szerint nagyon fontos felhívni a fogyasztók figyelmét az alkohol veszélyeire: az ital ugyanis nem csak saját testi és lelki egészségünkre, de a környezetünk fejlődésére is hatással lehet. Ez már csak azért is nagyon fontos, mert egyre többen vannak azok, akik a nehéz, fárasztó munkanap végén egy-két pohár ital társaságában lazulnak le. A bajt tovább tetézi, hogy sokan mindezt családjuk, gyerekeik társaságában teszik.
Pedig a vizsgálat szerint a szülő italozása a gyerekre is veszélyes. Egyrészt azért, mert a gyerek később ezt a mintát tanulja meg, másrészt azért, mert a szülő az alkohol hatására akár rosszabb, vagyis agresszívebb és türelmetlenebb szülővé válhat, ezt pedig mindenképpen a gyerekei sínylik meg.