Paraguay – Japán 5-3 (11-esekkel)

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 40 000 néző

FRISSÍTÉS

Összefoglaló:

Cardozo utolsó tizenegyese igen szemtelen volt, sétálva közelítette meg a labdát, kivárt, de aztán belőtte. Vállalkozhattak volna ilyen büntetőre a japánok is, de tudjuk, a büntetők már-már a szerencsejáték kategóriájába tartoznak.

Egyik csapat sem érdemelte meg a továbbjutást, mert nem vállaltak kockázatot, talán egy-egy japán támadás volt olyan, hogy veszélyt jelentett Villar kapujára, a paraguayiak részéről pedig Valdez lőtt kétszer a kapura, amikor Kawashima volt résen.

Mindenesetre Paraguay először jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon, Komano negatív hős lett a büntetőjével, de ezért nem hibáztathatja őt senki az ázsiai csapat részéről. Nincs tehát a legjobb 8 között ázsiai csapat.

Paraguay készülhet a spanyolok vagy a portugálok ellen.

Eredmény: Paraguay-Japán 0-0 (11-esekkel 5-3)

Cardozo állt oda: BELŐTTE, 5-3! PARAGUAY A 8 KÖZÖTT!

Honda a mészcsík előtt: HIGGADTAN BELŐTTE, 4-3!

Valdez érkezett a paraguayiaktól: BEVÁGTA, 4-2!

Komano állt oda a japánoktól: A FELSŐ LÉCRE LŐTTE, MARAD A 3-2!

Riveros érkezett: LAZÁN BERÚGTA, 3-2!

A japánok csapatkapitánya, Hasebe: BELŐTTE, 2-2!

Lucas Barrios a következő: ÉPPEN, DE BERÚGTA, 2-1!

Endo következett: BENT VAN, 1-1!

Paraguay kezdi a rúgásokat, Barreto ment oda: BELŐTTE, 1-0!

A japánok kabátot húztak a kezdőkörben, ezt Bleckere levetette. 5-5 rúgás következik.

A találkozón tehát vezető szerephez jut a két kapus, Kawashima és Villar. Előbbi a Kawaszaki Frontale, utóbbi a Valladolid játékosa.

120. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, JÖHETNEK A 11-ESEK!

120. PERC: Meg kell, hogy mondjuk, ez egy borzasztó meccs volt, maradt talán egy perc.

SÁRGA LAP 118’
Riveros, Paraguay
Kezezésért.

116. PERC: Hatalmas lehetőség maradt ki japán oldalon, többen is elindultak a kapu elé, nem bántották őket paraguayiak, Okazaki meghúzta a bal oldalon, sarokkal középre adott, de a beadásra nem érkezett senki, Honda messze volt. Meccslabda – kimaradt.

SÁRGA LAP 114’
Endo, Japán
Buktatásért.

113. PERC: A hosszú oldalra ívelte Endo, de Tulio nem tudott úgy belefejelni, hogy az veszélyes legyen a kapura.

SZABADRÚGÁS 113’
Japán
A jobb oldalról, kb. 20 méterre a kaputól.
SZÖGLET 111’
Paraguay
Jöhet a 7. kornerük. Nem lett belőle semmi.

109. PERC: Valdez fejelt kapura középről, a japán hálóőr ezúttal is biztosan fogta.

107. PERC: Nem akar összejönni a gól, ezt a beívelést is könnyedén kifejelte a paraguayi védősor.

Tamada jött be Okubo helyett.

105. PERC: Vége az hosszabbítás első félidejének. Nem kockáztatnak a csapatok.

103. PERC: Jó helyről jöhetett a szabad, de Villar lehúzta.

SZABADRÚGÁS 103’
Japán
Endo csavart középre bal oldalról.

101. PERC: Barreto emelt kapura körülbelül hat ember között, de a pöckölés fölészállt. Veszélyes kavarodás volt.