Igen kormoly hullámokat vetett Dörgicsén a helyi civilek szervezkedése, amellyel ciklus közben próbálják meg kézbe venni az általuk megválasztott önkormányzat elszámoltatását. A balatoni településen lakossági nyomásra szeptember végére hirdettek meg egy olyan falugyűlést, ahol elvileg mindenki kérdezhetett volna a polgármestertől a járványidőszak alatt felgyülemlett ügyekről, és természetesen főként az önkormányzat gazdálkodásáról.
A beharangozott gyűlésből azonban nem lett semmi, mert miután levélben előre beérkeztek a kérdések, Jánó Levente polgármester megelőzte a nyílt színi elszámoltatást, és lemondott. A 24.hu megírta, hogy a dörgicseiek a lakossági fórum napján, szeptember 24-én a postaládákba szórt A4-es papírból értesültek Jánó távozásáról, és arról, hogy az önkormányzat a lemondása miatt a hosszú ideje tervezett gyűlést is törölte.
Jánó Levente ugyan családi okokkal indokolta döntést, a helyiek azonban már akkor tudni vélték, hogy a valódi ok a kérdésekben felvetett számos kellemetlen téma lehetett.
A lakosok nem is érték be a polgármester távozásával: október 8-ára újabb falugyűlést hívtak össze. Az önkormányzat hozzáállására jellemző, hogy a Jánó helyettesítésére kinevezett alpolgármester, Deák Attila a távolmaradást választotta, helyette csupán a képviselőtestület egyik tagja ment el a gyűlésre.
A résztvevők egyébként azért is fájlalták Deák távolmaradását, mert mint kiderült, ő vezeti a helyi földbizottságot, és ezen a posztján több furcsa földügylet lebonyolításához is köze lehetett.
Szeretném megkérni, hogy mondjon le tisztességgel erről a megbízatásáról, amit kapott
– adta meg az alaphangot az egyik résztvevő.
Az általánosságban megfogalmazott problémák után hamar előkerültek olyan konkrét ügyek is, amelyeket eddig semmilyen formában nem tárgyalhatott ki a falu nyilvánossága.
A Korrupció Nélküli Dörgicséért Társaság képviselője többek között annak a budapesti építőcégnek a megbízásait vetette fel a hallgatóság előtt, amely Jánó polgármestersége idején több megrendelést kapott Dörgicsén, amelyek egy része felesleges volt, más része pedig gyenge minőségben készült el. Csatári Béla a parkoló térkövezésének, aszfaltozásának, a játszótér áthelyezésének és a zöldhulladék-tárolónak a „gagyi kivitelezését” említette, és hogy „minden munka pályáztatás nélkül került kiadásra”. A hozzászólók tudni vélték azt is, hogy a hulladéktárolóra 3 milliót számlázott ki a cég, holott egy szakértő szerint a munka értéke inkább 500 ezer körül lehet, hiszen „20 éves szőlőtőkékből, drótból lett összetákolva”.
A fórumon kérdésként felvetődött az is, hogyan jöhetett a képbe egy frissen alapított zuglói cég a dörgicsei munkákra, amikor Jánó a kampányban azt mondta, hogy polgármesterként mindent környékbeli vállalkozókkal csináltat majd.