A budapesti Szent Imre Kórház intenzív osztályának dolgozói közül tizenheten egy közös képpel búcsúztak el – írja a Facebook-bejegyzést szemléző hvg.hu, emlékeztetve arra, hogy hétfő éjfélig kell aláírniuk az egészségügyi dolgozóknak azt a szerződést, amellyel maradhatnak a közellátásban, feltéve, hogy akarnak. A pótlékok és ügyeleti díjak miatt átalakítása miatt azonban több helyen komplett osztályok helyezték kilátásba a felmondásukat, és a közösségi médiában sok olyan bejegyzést látni, amelyben egészségügyi dolgozók azt írják, évtizedek után távoznak az állami ellátórendszerből.
💔Nincs rosszabb érzés, mint mikor búcsúzni kell. Megköszönni, lezárni, elválni majd elbúcsúzni. Nem lehet mit mondani….
Közzétette: Ibolya Vass – 2021. március 1., hétfő
A 444 azt írja, hogy a kórházban az intenzív osztályon dolgozó a 17 szakápoló mellett felmondott három orvos is, miközben a covidos részleg tele van súlyos állapotban lévő koronavírus- fertőzöttekkel. Hozzájuk mától más osztályoktól rendelnek át ápolókat.
„Nagyon sajnáljuk, de ezt kellett tennünk” – mondta a lapnak a távozók egyike, aki szerint már tavaly jelezték a problémáikat – nincs elég eszköz, nincs elég ember – a kórház vezetésének, de ígéreteken kívül nem kaptak semmit, és olyan alapvető dolgokért is könyörögni kell, mint a gumikesztyű, FFP-2-es maszk, védőoveral, miközben volt, hogy egy ápolónak hat intenzíves betegre kellett figyelnie.
A nyilatkozó számára nem is az új szerződés jelenti a gondot, hanem a munkakörülmények, mint mondta, a szerződést aláírná máshol,
ahol normális a vezetés, megvannak a feltételek a munkavégzéshez, és a fizetés is megfelel.
A kórház úgy reagált, hogy a dolgozók döntő többsége aláírta az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződést. Mint más egészségügyi intézményekben, a Szent Imre Kórházban is szinte csak a legjobban leterhelt ellátási területen jelentkeztek problémák, nagyobb arányú pályaelhagyás csak az aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályon történt, ahonnan a 28 közül öt orvos és két rezidens távozik, az 54 szakdolgozóból pedig 17-en döntöttek így. Ugyanakkor, írták, az ellátás zavartalansága házon belüli átcsoportosításokkal biztosított, az üres álláshelyek betöltése folyamatos.
Abán bezárt a szakrendelő, Győrben a polgármester nem dolgozhat a feleségével
Március 1-jétől bezárt az abai szakrendelő, mert a kisebbségi tulajdonosok megtiltották az igazgató egészségügyi szolgálati jogviszonyának létrehozását – közölte hétfőn a Fejér megyei város önkormányzata. A közlemény szerint a szakrendelő vezetője az azt működtető gazdasági társaság ügyvezetőjeként megbízási jogviszonyban látta el a tevékenységét, ezt kellett volna egészségügyi szolgálati jogviszonyra változtatni. Mivel ez nem történt meg, vezető nélkül maradt a rendelő, amelynek működése így hétfőtől szünetel. Az önkormányzat szerint így nemcsak beteget fogadni nem lehet, de még a dolgozók februári munkabérét sem lehet elutalni.
A hvg.hu megjegyzi, összeférhetetlenségi vita van a háttérben: a szakrendelő ügyvezető igazgatója ugyanis az abai polgármester hozzátartozója. A poszt alapján ez a vita lehet a hátterében annak, hogy a szakrendelőt működtető cég hét önkormányzati kisebbségi tulajdonosa megakadályozta, hogy az igazgató aláírja az egészségügyi szolgálati jogviszonyra vonatkozó munkaszerződést.
Dézsi Csaba András győri polgármester pedig vasárnap számolt be arról, hogy véget ér a közös munka a feleségével abban a szívkatéteres laborban, amit közösen építettek fel és működtettek az elmúlt 17 évben. „Csak azért büntetnek téged azzal, hogy holnaptól már nem végezheted azt a társadalmilag is kiemelkedően fontos munkát, amiben a szakmádban, az országban az egyik legjobb vagy, mert a feleségem vagy. Ez szerintem gyalázat” – írta a fideszes politikus, bár részletesen nem fejtette ki a történteket.
Kedves Vera❗️
Sajnálom, hogy idő előtt vége a közös munkánknak❗️
Abban a szívkatéteres laborban, amit közösen építettünk…Közzétette: Dr.Dézsi Csaba András – 2021. február 27., szombat