Az atv.hu szúrta ki, hogy Nagy Imre unokájának nagyon nem tetszik a mártír miniszterelnök Vértanúk terén álló szobra körüli huzavona. Jánosi Katalin közösségi oldalán reagált a hírre, hogy a Jászai Mari térre vinnék a Nagy Imre-szobrot.
KEDVESEIM, MOST VÉGTELENÜL ELSZOMORODTAM. Megölték, a börtönudvar sarkába kaparták el, álnéven, a temető sarkába ásták kátránypapírba-szögesdrótba csavarva… a forradalom 60. évfordulóján alázták végsőkig, hazudoznak róla a mai napig – most szobrát “helyezik át”. Olyanok, akik a cipője sarkáig nem érnek fel. Sírni tudnék.
Wachsler Tamás, a Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. vezérigazgatója az állami hírügynökségnek azt mondta, az ő javaslata alapján lehet a Jászai Mari tér az új helyszín, ahová az alkotóval folytatott egyeztetés és a szükséges engedélyek beszerzése után állítanák fel Nagy Imre szobrát.
Előzőleg az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságában kérdezték a szobor sorsáról. Szerinte – az Országgyűlés érvényes határozata alapján – a Vértanúk tere rehabilitációjakor
a második világháború utáni szoborrombolásokat megelőző képzőművészeti arculatot kell visszaállítani.
Ennek megfelelően az 1936-ben felavatott és 1945 szeptemberéig a téren álló Nemzeti vértanúk emlékművét rekonstruálnák, a jelenleg ott álló Nagy Imre-szobor pedig
új, méltó helyre kerül.
A Nagy Imre Társaság megdöbbenéssel értesült a sajtóhírekről, amelyek szerint a Vértanúk tere átrendezésének tervei között Nagy Imre szobrának eltávolítása is szerepel.
Korábban ez napvilágot látott, de a szobor egyik kezdeményezője és finanszírozója, a közelmúltban elhunyt Demján Sándor tiltakozására és a közvélemény nyomására, azt remélték, végleg lekerült a napirendről.
Elhelyezését, tájolását egy nagy tekintélyű bizottság határozta meg, áthelyezése nemcsak történelmi, városképi, hanem az eredeti művészeti koncepció szempontjából is elvesztené jelentőségét.
A Nagy Imre Társaság reméli, a XX. századi magyar történelem egyik legnagyobb alakjának szobra méltó helyén marad, áthelyezésének terve megáll a vélelmezések szintjén.
Kiemelt fotó: MTI / Koszticsák Szilárd