Dávid Ibolyának és Herényi Károlynak azt rója fel az ügyészség, hogy titokban rögzített telefonbeszélgetések nyilvánosságra hozatalával visszalépésre kényszerítették az MDF 2008. szeptemberi tisztújításán elnökjelöltként indulni kívánó Almássy Kornélt. A vádlottak végig tagadták bűnösségüket, a Pesti Központi Kerületi Bíróság pedig két éve nem jogerősen fel is mentette őket. Tavaly januárban a Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte a döntést. A megismételt eljárásban, Dávid Ibolya és Herényi Károly ügyében Csányi Sándor is megszólalt a bíróságon. Az OTP elnök-vezérigazgatóját szembesítették az MDF korábbi elnökével. Dávid Ibolya és Csányi Sándor eltérően értékelte, zsarolás miatt távozott-e Almássy Kornél a pártból.
Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Budaházy György és társai ellen terrorcselekmény a vád. A büntetőper 2011 márciusában kezdődött. Budaházyt 2009 júniusában fogták el és helyezték előzetes letartóztatásba, mert a gyanú szerint 2007 elején létrehozta, majd vezette a Hunnia Mozgalom nevű csoportot azért, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal befolyásoljanak parlamenti döntéseket. A vád szerint a Budaházy György által vezetett csoport számos Molotov-koktélos, fegyveres támadást hajtott végre 2007-2009-ben kormánypártok székháza, kormánytagok és országgyűlési képviselők otthona ellen azért, hogy megfélemlítse a szocialista-szabad demokrata parlamenti többséget. A vádlottak többnyire tagadták bűnösségüket.
A Győri Törvényszék a cukros ügyként elhíresült büntetőügyben tanúk meghallgatásával folytatja a bizonyítási eljárást. A per az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás bűntette és más cselekmények miatt indult. Az ügyészség szerint a vádlottak a költségvetést milliárdokkal károsították meg azzal, hogy vagy nem fizették meg az áfát, vagy jogosulatlanul visszaigényelték azt.
Fotó: MTI/ Soós Lajos