Az Európai Unió 100 százalékos támogatásával megvalósított projektben a Tisza mentén a belvárosi szakaszokat és az iparterületi árvízvédelmi fővédvonalat egyaránt kiépítették az előírás szerinti mértékre – írt az MTI.
Hoffmann Imre közfoglalkoztatási és vízügyi helyettes államtitkár a pénteki átadáson azzal indokolta a beruházás szükségességét, hogy Jász-Nagykun-Szolnok megye területének több mint kétharmadát veszélyezteti árvíz, és a térségben 1999 óta négyszer alakult olyan tiszai árhullám, amely meghaladta vagy megközelítette az árvízszintet. A 2000-es áradásakor a folyó rekordmagasságban, 1041 centiméteres vízállással tetőzött a városnál.
A mostani fejlesztés terveit a lakosság bevonásával alakították ki – mondta a helyettes államtitkár. Jelezte: a térségben szeptemberben egy másik nagy, 3,3 milliárd forint értékű árvízvédelmi beruházás is befejeződik a Hármas-Körösnél, és a jövő év közepére várható a komplex Tisza-tó projekt teljes körű megvalósítása.
Szalay Ferenc polgármester (Fidesz) arról beszélt, hogy árvíz az elmúlt években a nagy áradások ellenére sohasem következett be a Közép-Tiszán, mert a védekezőknek mindig sikerült medrében tartaniuk a vízfolyást.
Lovas Attila, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság igazgatója elmondta, hogy a belvárosi szakaszon nyolc méter hosszan meghagyták a régi támfalat az új, 60 centiméterrel magasabb védműbe építve, emlékként a szolnokiaknak.