A kisalfold.hu fényképeket is közölt a gombatelepről. A fotókat olvasók küldték be a laphoz, mint írták: a Győr-Földsziget buszjáraton utaztak, mikor felfigyeltek a furcsa vegetációra – írja cikkében a hírportál.
Az utasok kérdőre vonták a Kisalföld Volánt, hogy miképp lehetséges ez? Eddig miért nem vette észre senki a gombákat?
A buszozó gombákról itt láthat fotókat!
A Győr24 által megkérdezett gombaszakértő szerint valahogy felkerülhetett a buszra a gomba spórája, a porózus, puha kárpit pedig ideális hely lett a telepek kialakulásához, főleg ha megfelelő volt a nedvesség és a páratartalom. Első ránézésre laskagombáról van szó, mely általában fák törzsén jelenik meg – mondta el kérdésünkre Varga Péter, erdőmérnök, gombaszakértő. Hozzátette: ehető fajtáról beszélünk, mely rengeteg fehérjét és A, B, C vitamint tartalmaz.
Mit kell tudni a laskagombáról?
Kalapja 5-15 centiméter átmérőjű, krémszínű, szürkéslila, kagyló alakú. A kalap felszíne fiatalon viaszos bevonatú, kékesszürke színű, ami később hússzínűre vagy barnára változik. A lemezek fehéresek vagy sárgásak, szélesek, a tönk kezdetéig lefutnak. A spórapor eleinte fehér, később világos-ibolyás végül világos-barnás színű.
A húsa fehér, az idősebb példányok esetében rágós, szálkás. Illata taplószerű, íze lágy. Rövid, oldaltálló tönkje fehér, néha barnás, amellyel az élő vagy elhalt lombhullató fákhoz kapcsolódik. Egyedei csoportosan, egymás fölött, csomókban, jellegzetes kagyló alakban jelennek meg – írja a Wikipédia.